Čerstvá pasta Omáčka z pečených rajčat

330 ml

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 22 DNŮ

ChlazenéOd českého farmáře
 92,90 Kč 281,52 Kč/l
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Lehce nasládlá omáčka z pečených rajčat od českého výrobce.

Čerstvá rajčátka jsou upečena v troubě společně s hrubozrnnou solí. Poté je přidána čerstvá bazalka, italská rajčatová polpa a koření. Díky této omáčce vám příprava jídla zabere pár minut. Má jemnou a lehce nasládlou chuť.

Použití

Omáčku ohřejte na mírném ohni za občastného míchání, promíchejte s těstovinami a můžete podávat!

O výrobci

Čerstvá pasta je malá firma rodinného formátu z obce Kolová u Karlových Varů. Společnost Čerstvá pasta vznikla v létě roku 2012, ze snahy pana majitele Jana Blažka, který je vášnivým milovníkem italské kuchyně. 

Pan Blažek sám provozoval několik restaurací. Jednu z nich měl i v italském horském středisku Cavalesse, kde nahlédl do tajů tamní gastronomie. Své zkušenosti následně předal svým zaměstnancům a začal nabízet čerstvou pastu do restaurací a poté také prodávat na farmářských trzích. 

Od roku 2013 se jejich výroba rozšířila o chlazené omáčky a pesta. Suroviny nakupují převážně u farmářů nebo regionálních prodejců. 

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–8 °C. Po otevření spotřebujte nejdéle do druhého dne. 

Výrobce

Čerstvá pasta - Jan Blažek
Kolová 216
362 14  Karlovy Vary
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 22 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 6 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.