Site languages:ČeskyEnglish

Agricol Majonéza Poličanka

240 g
21,90 Kč 91,25 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Majonéza, též nazývána jako majolka, je hustá tučná omáčka bílé či nažloutlé barvy.

Je vyrobena rozšleháním rostlinného oleje (na němž závisí kvalita majolky) a žloutku. Majonéza se obvykle dochucuje solí, pepřem a octem.

Použití

Majonéza je základní surovina ve výrobnách lahůdek jako součást salátů, pomazánek a pod.. Nahradí také tuky při pečení bábovek, koláčů a buchet. Zlepší chuť, prodlouží vláčnost a lahodnost. Velice chutné jsou s použitím majonéz i rybí saláty, zálivky, marinády a omáčky.

Vyzkoušejte tento netradiční recept na bábovku z majonézy:

V míse smíchejte 500 g polohrubé mouky s práškem do pečiva. Následně vmíchejte 300 g moučkového cukru a dle chuti citronovou kůru. Přidejte 250 g majonézy a 3 dl vlažného mléka. Pečte ve středně vyhřáté troubě asi 45 minut.

O výrobci

AGRICOL s. r. o. je společnost se zaměřením na zpracování vajec a mléka. Svoji činnost zahájila v roce 1992 a sídlo firmy je v Poličce - východní Čechy.

Moderní provoz, který s ročním nákupem mléka okolo 50 milionů litrů, produkuje více než 400 tun sýra měsíčně. Mléko se sváží z mnoha svozových míst Českomoravské vrchoviny a podhůří Orlických hor. Další výraznou komoditou jsou majonézové výrobky, které firma produkuje ve výši 400 t měsíčně.

Mimořádná pozornost je věnována kvalitě a důsledné kontrole od počáteční suroviny až po konečnou expedici hotových výrobků.

Skladování

Skladujte při teplotě od 0 °C do +15 °C.

Po otevření skladujte při teplotě do +8°C a spotřebujte do 3 týdnů.

Výrobce

Agricol s.r.o.,
T. Novákové 521
572 01   Polička
Česká republika

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 116 dnů.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 30 dnů.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Řepkový olej
Pitná voda
Vaječný žloutek3 %
Ocet kvasný lihový
Cukr
Jedlá sůl

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota2800 kJ/680 kcal
Tuky75 g
z toho nasycené mastné kyseliny5 g
Sacharidy1 g
z toho cukry1 g
Bílkoviny0.5 g
Sůl1 g
Vláknina g

Alergeny

Vejce
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.