Kysané zelí s kapií - kvašená zelenina, sáček

0,6 kg
Bez éček
94,90 Kč 158,17 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Český výrobek ojedinělý svou chutí, kvalitou, zpracováním a především prospěšností pro vaše zdraví. Je bez přidaných konzervantů, pasterizace či sterilizace, proto jsou v něm zachovány všechny vitamíny a především aktivní bakterie mléčného kvašení. Splňuje parametry tzv. „živé stravy“.  
Zakoupením výrobku podpoříte své zdraví a zároveň pomůžete dětem. Část peněz z prodeje tohoto výrobku jde prostřednictvím Fond Sidus na pomoc nemocným dětem. Děkujeme.

Použití

Určeno k přímé konzumaci, a to jak samotné, tak i jako příloha či součást hlavních jídel.
Neváhejte vyzkoušet tento tradiční recept na lepenici z kysaného zelí: oloupané brambory překrojte na čtvrtky, nasypte do hrnce s osolenou vodou, přidejte kmín a dejte je vařit. Cibuli nakrájejte nadrobno a na rozpáleném oleji ji orestujte dozlatova. Na pánev k cibuli přidejte okapané kysané zelí a důkladně promíchejte. Zelí s cibulí poté smíchejte s uvařenými bramborami a šťouchadlem obojí prošťouchejte. Bylinky omyjte a nasekejte nadrobno. Vmíchejte je do lepenice a podle chuti ještě dosolte. Podávejte jen tak nebo jako přílohu. 

O výrobci

Fond Sidus je neziskovou organizací, která si klade za cíl dlouhodobě podporovat nemocné a potřebné, a to po finanční i materiální stránce. Byl založen v roce 2006 jako obecně prospěšná společnost, v roce 2015 byl transformován, v rámci neziskových organizací, a zapsán jako ústav (z.ú.). Od roku 2012 rozšířil portfolio činností i do oblastí vzdělávání dětí (publikační činnost s edukativním záměrem) a také do oblasti zdravé výživy (zaměřeno na děti a mládež).

Skladování

Uchovávejte při teplotě 1 - 8°C. Případné nafouknutí balení není na závadu, naopak prokazuje živé bakterie mléčného kvašení.

Výrobce

Fond Sidus, z.ú.
Primátorská 40
180 00 Praha 8
Česká republika

 

Složení

Bílé zelí92 %
Kapie7 %
Mořská sůl1 %
Hořčičné semínko
Koření
Aktivní bakterie mléčného kvašení

Alergeny

Hořčice

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota94 kJ/23 kcal
Tuky0.3 g
z toho nasycené mastné kyseliny0 g
Sacharidy3.9 g
z toho cukry0.3 g
Bílkoviny1 g
Sůl1 g
Vláknina g