Iberogast

IBEROGAST Perorální kapky, roztok 50ML

Produkt z
BENU lékárna
1 ks
479,90 Kč 479,90 Kč/ks

Doručení už do 60 minut

Lék Iberogast je tzv. fytofarmakum, které ulevuje od bolesti žaludku nebo břicha, nadýmání, nevolnosti, pocitu plnosti nebo křečí v břiše. Pokud vás trápí trávicí obtíže, víte, že mohou být bolestivé a nepříjemné. Bohužel ne vždy mají organickou příčinu - známé onemocnění. Mezi obvyklé trávicí obtíže patří bolesti břicha, bolesti žaludku, křeče v břiše, pocit plnosti a těžkosti, nadýmání, nevolnost a napětí břišní stěny. U mnoha lidí se tyto obtíže vrací často nebo u nich nikdy zcela nezmizí. Mohou spolu vzájemně souviset, takže lidé mohou trpět celou řadou příznaků najednou. Problémy s trávením mají celkově negativní dopad na to, jak se člověk cítí, a na kvalitu života. Iberogast díky svému unikátnímu složení ulevuje od projevů funkční dyspepsie (bolesti břicha, křeče v břiše, nadýmání, bolesti žaludku). Iberogast je bylinný lék složený z výtažků různých částí 9 bylin: iberky hořké, anděliky lékařské, ostropestřce mariánského, máty peprné, kmínu kořenného, heřmánku pravého, meduňky lékařské, lékořice lysé a vlaštovičníku většího. Iberogast má bylinnou chuť. Někomu chutná i trochu nahořkle. Tato chuť pochází z výtažků léčivých bylin, díky kterým je Iberogast tak účinný. Pravděpodobně budete schopni rozpoznat celou řadu těchto složek podle jejich vlastní výrazné chuti - např. lékořice a heřmánku. Některé z bylin v Iberogastu obsahují hořké látky. Chuť je však subjektivní - různí lidé ji budou v případě Iberogastu vnímat odlišně. Lék Iberogast efektivně uleví od různých zažívacích potíží. Jeho unikátnost spočívá ve vyváženém obsahu výtažků z různých částí 9 bylin (iberky hořké, anděliky lékařské, ostropestřce mariánského, máty peprné, kmínu kořenného, heřmánku pravého, meduňky lékařské, lékořice lysé a vlaštovičníku většího). Díky svému unikátnímu složení je vhodný jako lék na bolest břicha, křeče v břiše, nadýmání, bolesti žaludku nebo nevolnost. Iberogast je léty prověřený lék s klinickými studiemi, který se navíc snadno užívá a má výhodnou likvidní formu. Můžete si ho, vzhledem k jeho lehce nahořklé chuti, rozmíchat v malém množství tekutiny, třeba vody. Na různé zažívací potíže stačí užít jeden lék - Iberogast! Balení obsahuje 50 ml.

Léčivé látky ve 100 ml přípravku: Iberidis amarae herbae recentis extractum fluidum (1:1,5-2,5) extrahováno ethanolem 50% V/V 15,0 ml, Angelicae radicis extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Matricariae extractum fluidum (1:2-4) extrahováno ethanolem 30% V/V 20,0 ml, Carvi extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Silybi mariani fructus extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Melissae folii extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Menthae piperitae folii extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 5,0 ml, Chelidonii extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Liquiritiae extractum fluidum (1:2,5-3,5) extrahováno ethanolem 30% V/V 10,0 ml, Pomocnou látkou je ethanol (jako součást extraktů).

Dávkování: Výhody léku Iberogast. 1 bylinný lék na 6 zažívacích problémů Účinný, léty prověřený, lék Bylinný lék Uleví od 1 či více zažívacích potíží najednou, je možné použít na konkrétní nebo i více zažívacích problémů Vhodný pro celiatiky, diabetiky a lidi s laktózovou intolerancí, nebo pro lidi s citlivostí na bílkovinu kravského mléka Dávkování: Dospělí: 3krát denně 20 kapek. Děti a dospívající od 6 let: 3krát denně 10 kapek, Iberogast nesmí užívat děti mladší 6 let. Způsob podání: Přípravek se má vypít s malým množstvím tekutiny před nebo při jídle. Není vhodný pro těhotné a kojící. Doba použitelnosti: 100 ml - 2 roky, 50 ml - 2 roky, 20 ml - 18 měsíců. Po otevření: 8 týdnů. Uchovávejte při teplotě do 25 °C. Uchovávejte v původním obalu, aby byl přípravek chráněn před světlem. Během uchovávání se může objevit slabý zákal nebo mírný snadno roztřepatelný sediment, který neovlivňuje jakost a účinek přípravku. Před použitím protřepat.

Kontraindikace: Přípravek není určen dětem do 6 let. Přípravek se nedoporučuje užívat v těhotenství a při kojení. Přípravek Iberogast nesmí užívat pacienti se stávajícím nebo předchozím onemocněním jater nebo pacienti, kteří souběžně užívají léky, které mohou způsobit poškození jater. Pozorně čtěte příbalovou informaci. V případě výskytu časných příznaků poškození jater okamžitě přestaňte používat přípravek Iberogast a poraďte se s lékařem.

Výrobce: Bayer

EAN: 8590322001974

SUKL kód: 203761

Farmakoterapeutická skupina: Fytofarmaka a živočišné produkty (česká ATC skupina)

Charakteristika: Registrovaný léčivý přípravek