Lagris Rýže sushi

500 g
Bez éček
41,90 Kč 83,80 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Popis produktu

 

Typická asijská rýže lepivé konzistence, vhodná pro přápravu sushi. Sushi se zrodilo v jihovýchodní Asii a je původně jídlem přístavních dělníků, vykladačů rybářských lodí. Byli chudí, proto do práce chodili jen s trochou suché rýže. Během vykládání nákladu ryb si občas z té, kterou právě nesli přes rameno, kousek syrového masa uřízli, schovali ho do válečku rýže v dlani a měli o vyvážené jídlo postaráno.

Dnes má sushi mnoho podob s mnoha ingrediencemi, ale na počátku to byl váleček rýže a kousek syrové ryby v dlani přístavního dělníka...

Příprava: Rýži propláchněte a vložte do vroucí osolené vody (2,5 dílu vody na 1 díl rýže). Vařte ve vroucí vodě 15 - 20 minut, dokud rýže nezměkne. Přebytečnou vodu slijte a servírujte.

Skladování: skladujte při teplotě do 25 °C a relativní vlhkosti vzduchu nejvýše 70 %.

O výrobci

Společnost Lagris byla založena roku 1991 jako rodinná firma zabývající se obchodem s agroplodinami. V roce 2002 se stala součástí chorvatské skupiny Podravka. Za tu dobu získala bohaté zkušenosti, řadu ocenění za kvalitu i design produktů a hlavně důvěru a loajalitu svých zákazníků. 

V roce 2002 se společnost stala součástí chorvatské skupiny Podravka. Tímto krokem rozšířila nejen své portfólio výrobků, ale také své exportní možnosti. V roce 2005 pak společnost změnila své obchodní jméno na Podravka - Lagris a.s., čímž zakončila své začleňování pod mateřskou společnost Podravka Koprivnica.

Výrobce:
Podravka-Lagris a.s.,
Dolní Lhota 39,
763 23
Dolní Lhota u Luhačovic,
Česká republika

Složení

Rýže setá

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1463 kJ/345 kcal
Tuky0.4 g
z toho nasycené mastné kyseliny0.1 g
Sacharidy80 g
z toho cukry0.3 g
Bílkoviny5.6 g
Sůl0.01 g
Vláknina0.3 g