Divoký losos Sockeye filet s kůží

cca 230 g
cca 170,35 Kč 739,90 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: USA,

Popis produktu

Divoký losos Sockeye (Oncorhynchus nerka)
Králem mezi divokými pacifickými lososy je divoký losos nerka, kterému se anglicky říká Sockeye salmon. Vyniká jasně červenou barvou svaloviny. Tu získává konzumací velkého množství zooplanktonu a krevet. Zbarvení je přirozené, protože se jedná o divokou rybu. Dokonce během tahu za rozmnožováním se jeho stříbrná barva kůže změní v červenou.

Obsah tuku ve svalovině se pohybuje okolo 7g/100g (u farmovaného norského lososa 15g/100g). Při kuchyňské přípravě vynikne fantastická chuť ryby. Proto se doporučuje rychlá úprava nebo naopak použití nízkých teplot, aby nedošlo k vysušení.

Sockeye se loví v ústí řek na Aljašce předtím, než se jdou do horních partií řeky vytřít a rozmnožit. Ryby jsou tedy v nejlepší kondici a síle. Původ suroviny USA, losos je ihned po ulovení vykuchaný, zbavený hlavy a zamražený.

Odloveno v moři, oblast odlovu FAO 67-Tichý oceán. Kategorie lovného zařízení: kruhové zátahové sítě a čeřeny

Rozmrazený chlazený filet s kůží.

Trvanlivost

Obvyklá trvalivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží, které je označeno jako last minute.

Složení

Alergeny: 4 - ryby.