Divoký losos Sockeye filet s kůží

cca 250 g
Bez éček
cca 185,44 Kč 739,90 Kč/kg
Země původu: USA,

Popis produktu

Divoký losos Sockeye (Oncorhynchus nerka) je králem mezi divokými pacifickými lososy. Vyniká jasně červenou barvou svaloviny. Tu získává konzumací velkého množství zooplanktonu a krevet. Zbarvení je přirozené, protože se jedná o divokou rybu. Dokonce během tahu za rozmnožováním se jeho stříbrná barva kůže změní v červenou.

Obsah tuku ve svalovině se pohybuje okolo 7g/100g (u farmovaného norského lososa 15g/100g). Při kuchyňské přípravě vynikne fantastická chuť ryby. Proto se doporučuje rychlá úprava nebo naopak použití nízkých teplot, aby nedošlo k vysušení.

Sockeye se loví v ústí řek na Aljašce předtím, než se jdou do horních partií řeky vytřít a rozmnožit.  Ryby jsou tedy v nejlepší kondici a síle. Původ suroviny USA, losos je ihned po ulovení vykuchaný, zbavený hlavy a zamražený.

Odloveno v moři, oblast odlovu FAO 67-Tichý oceán. Kategorie lovného zařízení: kruhové zátahové sítě a čeřeny.

Rozmrazený chlazený filet s kůží.

Použití

Doporučujeme Vám vyzkoušet tento recept - Divoký losos s citronovou šťávou:

Ze 2 omytých  citrusů, 2 limetek a 3 pomerančů okrájíme kůru bez bílé dužiny, nakrájíme ji na tenké nudličky a dvakrát povaříme, vodu při druhém vaření vyměníme. Z citrusů okrájíme ještě nahořklou bílou část kůry a z dužiny vykrájíme klínky, které vložíme do pánve. Ze zbylých skeletů vymačkáme do pánve šťávu a smícháme s ostatními ingrediencemi na omáčku (30 ml vinného octa, 1 lžička třtinového cukru, mořská sůl, drcený bílý pepř)  a vyvařenými kousky kůry. Necháme přejít varem a odstavíme.

Rozpálíme si pánev s nepřilnavým povrchem, do které vlijeme dvě lžíce oleje. Filety lososa osolíme, opepříme a vložíme je na pánev. Porce lososa neobracíme po dobu 2 minut. Teprve poté je otočíme a smažíme tak dlouho, aby bylo maso středně propečené.

Na talíři lososa přelijeme citrusovou omáčkou. Jako přílohu podáváme listový salát a bílou rýži smíchanou s rýží divokou.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Divoký losos Sockeye

Alergeny

Ryby