Salát Little gem červený, sáček (2 x cca 150g)

2 ks
Čerstvě sklizeno
Bez éček
31,90 Kč 15,95 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Kategorie:
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

V překladu Little Gem znamená "malý drahokam" a jedná se o odrůdu římského salátu, s měkkými venkovními listy, polodlouhým tvarem a křupavým "srdéčkem". Ačkoliv je tvořem menší hlávkou, tak jeho výjimečná chuť to vynahradí. Jeho chuť je velmi křehká a sladká. 

Salát má výborný zdroje vitamínu A, vitamínu C, vitamínu B1 i B2. Červeně zbarvené listy obsahují významné množství karotenu. Saláty jsou ceněny jako výborný zdroj vysoce kvalitní vlákniny. Pozitivní účinky na organismus: ulevuje při střevních potížích, posiluje srdce, zvyšuje přísun kyslíku do buněk, posiluje imunitní systém. 

Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

Použití

Vhodný k přípravě zeleninových salátů, jako obloha k masu či k obohacení sendviče.

Salát little gem patří na racionální jídelníček a protože je nízkokalorický, mohou ho zařadit také osoby s redukční dietou. Aby mohlo tělo využít také vitamíny rozpustné v tucích, přidejte do zálivky na salát pár kapek oleje nebo jej doplňte jinou potravinou, která obsahuje tuk (ořechy, semínka, sýr, aj.). 

Připravte si chutný salát s medovo-hořčičným dresinkem:

Med rozmícháme s hořčicí a vinným octem, ochutíme kořením. Metlou zašleháme panenský olivový olej do připravené směsi. Ze salátu odstraníme košťál a vnější listy. Hlávku nakrájíme na kousky velké asi 3 cm, omyjeme vodou a osušíme. Červenou cibuli oloupeme a nakrájíme na tenké plátky. Všechno společně vložíme do zálivky a opatrně promícháme.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

O výrobci

Tento salát byl výhradně pro Rohlik.cz vypěstován naším lokálním pěstitelem. Zakoupením tohoto salátu podporujete drobné zemědělce ve svém okolí. Rohlik.cz podporuje malé pěstitele.

Skladování

Očištěnou listovou zeleninu uložíme do skleněné misky nebo plastové krabice, kterou napřed vyložíme vlhkou papírovou utěrkou a salátové listy přikryjeme opět vlhkou utěrkou. Krabici nezavírejte ani nepřekrývejte fólií, salát musí dýchat. Uložte do chladu, ale ne na dlouho. Pokud je to potřeba, občas zvlhčet

Složení

Salát Little gem červený