Zanetti Parmigiano Reggiano D.O.P. strouhaný

40 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 29 DNŮ

 39,90 Kč 997,50 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Strouhaný sýr původem z Itálie se vyrábí z italského kravského mléka v celé Pádské nížině.

Sýr Parmagiano se vyrábí v jednom z nejstarobylejších italských měst – v Parmě, kde krávy žijí volně na loukách a mají neustálý přísun čerstvé, zelené píce nebo sena. Parmazán je charakteristický nasládlou chutí a vůní s tóny bylin a rozinek, která je s pokračujícím zráním výraznější. Kůrka je hladká a má světle slámovou barvu a uvnitř zrnitou strukturu, která je drobivá.

Použití

Parmazán má v kuchyni široké využití a v italské kuchyni je zcela nepostradatelný. Můžete ho využít na studené, ale i teplé předkrmy. Ideální na posyp všech těstovin, rizot, zeleninových salátů, ale i na steaky. Upečete z něj slané pečivo, přidáte do sendvičů. Je vhodný k červenému i bílému vínu.

O výrobci

Italská společnost Zanetti SpA je předním výrobcem a obchodníkem s tradičními italskými sýry, a současně firmou č. 1 ve vývozu sýrů Grana Padano a Parmigiano Reggiano, díky nimž byla jako první oceňovaná na zahraničním trhu. Rodinnou tradici odstartoval před více než sto lety Guido Zanetti, který společnost založil na přelomu století.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 2–8 °C. 

Výrobce

Zanetti S.p.A.
3 Via della Madonna
24040 Lallio BG
Itálie

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 29 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 10 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.