Heinrichsthaler Gouda sýrová stopa

125 g
Bez éček
59,90 Kč 479,20 Kč/kg
Kategorie:
Země původu: Německo,

Popis produktu

Polotvrdý plnotučný zrající sýr. Tuk v sušině 48%.

Kdo z vás už jedl sýrovou stopu? Skvělá změna jak pro vaše děti, tak i pro vás. 

Gouda je velmi oblíbená sýrová specialita, zejména pro děti, takže tento výrobek bude dávat přednost vašim malým spotřebitelům.

Nejen neobvyklý tvar, ale hlavně chuť vás překvapí a to příjemně. 

Milují vaše děti sestavování obrázků z kuliček hrášku na talíři nebo klasickou písmenkovou polévku? Potom se jim určitě bude líbit i tato sýrová stopa - a vám také, protože je vyrobena z té nejlepší kvalitní německé Goudy v mlékárně Heinrichsthaler.

Použití

Během chvilky tak můžete dětem z obyčejného chleba vyrobit umělecké dílo a už nikdy nebudete muset řešit, co jim dát na svačinu do školy, aby jim chutnalo.

Nemusíte si lámat hlavu co z tohoto sýru udělat, díky jeho vyjímečné chuti stačí pouze přikusovat k pečivu. Toutou volbou určitě nic nezkazíte. 

O výrobci

S vypuknutím první světové války v létě 1914 se zastavila prosperující budoucnost společnosti.

Nedostatek a nucená ekonomika, napjaté rozpočty, drahé spotřební zboží a progresivní inflace zajistily, že Heinrichsthaler Meierei 10 let po vypuknutí války ztratil veškeré úspory.

Po stabilizaci ekonomické situace na konci roku 1923 a zavedení pevné měny se mlékárna dostala pod nohy a rostliny byly postupně uváděny do provozu. Společnost nesmírně profitovala ze skutečnosti, že Albert Linke splatil všechny hypotéky před začátkem války nebo právě na začátku války. Vzhledem k tomu, že ceny mléka byly stanoveny v roce 1924, bylo možné dosáhnout dobrých cen mléčných výrobků, a tím i dostatečných zisků, aby se od této chvíle podařilo znovu vybudovat mlékárenský podnik. 

V letech 1924 a 1930 byla mlékárna zmodernizována, zakoupeny odstředivky, zakoupeny chladící zařízení, zakoupené výplňové a zpracovatelské stroje a všechny pokoje byly v perfektním stavu.

V roce 1930 existovalo celkem 6 prodejen. Dcera Alberta Linke Marga dokázala chovat čisté kultury nezbytné pro zrání sýrů ve vlastní laboratoři. Již v roce 1893 a znovu po roce 1920 věnoval Heinrichsthal zvláštní pozornost určitému typu „řízení jakosti“, který vyvrcholil v roce 1996 certifikací společnosti podle DIN EN ISO 9001. 

Požadované standardy kvality by se měly primárně zaměřit na pěstování zemědělské půdy a půdy pro zemědělce v mlékárně, jakož i na vyšší domácí hygienu s cílem zlepšit dodávku syrového mléka. Denní dodávky mléka se zvýšily z 1900 na 4 000 litrů na více než 15 000 litrů během 30s / 40s. 

V roce 1950 bylo zpracováno 27 000 litrů syrového mléka, které vzrostlo v roce 1960 na přibližně 60 000 litrů.

Skladování

Skladujte při teplotě 2°C - 10°C.

Výrobce

Heinrichsthaler Milchwerke GmbH
Grossröhrsdorfer Strasse 15
01454 Radeberg
Německo
 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 17 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kravské pasterované mléko
Jedlá sůl
Startovací kultury
Mikrobiální syřidlo
Sušina55 %
Tuk v sušině48 %

Alergeny

Mléko

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1390 kJ/335 kcal
Tuky27 g
z toho nasycené mastné kyseliny17 g
Sacharidy0 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny23 g
Sůl1.8 g
Vláknina g