Milí zákazníci, abychom mohli obsloužit co nejvíce z vás, počet položek nákupu je omezen na 35. Současně rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami (s výjimkou seniorů a ZTP). Při přebírání nákupu mějte prosím roušku a pokud to není nutné, nevracejte nám tašky ani vratné obaly. Všechny Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Gurmet Rump steak květová špička

200 g
Vyzrálé maso
119,90 Kč 599,50 Kč/kg
Země původu: Uruguay,

Vyzrálý rump steak, označován také jako květová špička, je velmi oblíbený kousek masa, který se používá především na steakovou úpravu

Květovou špičku na zvířeti najdeme v horní části zadní kýty v těsné blízkosti neméně populárního nízkého roštěnce. Maso z květové špičky je libové, s typicky jemnými žilkami tuku a výraznou chutí. S ohledem na své kvality je květová špička právem považována za jeden z nejlepších kusů hovězího masa vůbec.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Mokré zrání: 40 dní

Maso pochází z Uruguaye. Skot je krmenný výhradně trávou a při porážce je starý 24 měsíců. Jedná se o kombinovaná plemena Angus, Hereford nabo Zebu. Steaky zrají minimálně 40 dní ve vakuových sáčcích, jedná se tedy o mokré zrání. 

Vzhledem k zamezení přístupu vzduchu vakuovým balením dochází k tvorbě kyseliny mléčné. Typickým znakem po otevření balení je pak kyselý zápach. V tomto případě ale postačí maso ponechat několik minut odvětrat. Nepříjemný zápach zmizí a působením kyslíku získá maso zářivější barvu. Maso je pak velmi šťavnaté a chutné.

Použití

Květová špička je tou surovinou na delikatesy z hovězího masa jako např. rumpsteak, top rump steak, brazilská delikatesa jménem "picanha" nebo "tafelspitz" - tradiční pochoutka našich rakouských a německých sousedů. Vyzkoušejte následující recept přímo od dodavatele tohoto masa.

O výrobci

Bidfood se objevil na trhu už roku 1990 v dánském zastoupení společnosti Nowaco. Zabývá se především distribucí mražených a chlazených potravin.

Společnost dále vyvíjí a vyrábí potraviny s vlastními značkami. Má pod křídly hned několik vlastních značek jako jsou například Nowaco, Prima, Petron, Gurmet, Banquet, Drůbež Dýšina, Bagetier, Dobroty babičky Kláry, Coronet a také Meliko.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

Bidfood Kralupy s.r.o.
V Růžovém údolí 553
278 01, Kralupy nad Vltavou

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 5 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Květová špička
Rump steak - hovězí steak