Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Gurmet Rump steak květová špička

200 g
Vyzrálé maso
129,90 Kč 649,50 Kč/kg
Země původu: Brazílie,

Vyzrálý rump steak, označován také jako květová špička se používá především na steakovou úpravu.

Květovou špičku na zvířeti najdeme v horní části zadní kýty v těsné blízkosti nízkého roštěnce. Maso z květové špičky je libové, s typicky jemnými žilkami tuku a výraznou chutí. S ohledem na své kvality je květová špička právem považována za jeden z nejlepších kusů hovězího masa vůbec. Maso pochází z Uruguaye. Skot je krmenný výhradně trávou a při porážce je starý 24 měsíců. Jedná se o kombinovaná plemena Angus, Hereford nabo Zebu. Steaky zrají minimálně 40 dní ve vakuových sáčcích, jedná se tedy o mokré zrání. 

Vzhledem k zamezení přístupu vzduchu vakuovým balením dochází k tvorbě kyseliny mléčné. Typickým znakem po otevření balení je pak kyselý zápach. V tomto případě ale postačí maso ponechat několik minut odvětrat. Nepříjemný zápach zmizí a působením kyslíku získá maso zářivější barvu. Maso je pak šťavnaté a chutné.

Použití

Květová špička je tou surovinou na delikatesy z hovězího masa jako např. rumpsteak, top rump steak, brazilská delikatesa jménem "picanha" nebo "tafelspitz" - tradiční pochoutka našich rakouských a německých sousedů. Vyzkoušejte následující recept přímo od dodavatele tohoto masa.

O značce Gurmet

Řezníci v Gurmetu připravují maso pro své zákazníky již od roku 2003 ve vlastním provozu v Kralupech nad Vltavou a od roku 2019 i v Opavě. Gurmet zpracovává hovězí a vepřové maso primárně od chovatelů v České republice. U některých výrobků není tuzemská produkce dostačující, pak vybírají maso především z Německa, Belgie nebo Irska.

Maso je připravováno tzv. kuchyňskou úpravou, kdy již není potřeba maso dále očišťovat nebo porcovat.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

Bidfood Czech Republic s.r.o.
V Růžovém údolí 553
278 01 Kralupy nad Vltavou
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Rump steak - hovězí steak
Květová špička