Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Gurmet Striploin nízký roštěnec

200 g
Vyzrálé maso
119,90 Kč 599,50 Kč/kg
Země původu: Uruguay,

Vyzrálý nízký roštěnec, také označován jako striplon, je maso, které pochází ze hřbetu zvířete.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Mokré zrání: 4-5 týdnů

Steaky zrají minimálně 40 dní ve vakuových sáčcích, jedná se tedy o mokré zrání. Vzhledem k zamezení přístupu vzduchu vakuovým balením dochází k tvorbě kyseliny mléčné. Typickým znakem po otevření balení je pak kyselý zápach. V tomto případě ale postačí maso ponechat několik minut odvětrat. Nepříjemný zápach zmizí a působením kyslíku získá maso zářivější barvu. Maso je pak velmi šťavnaté a chutné.

Maso pochází z Uruguaye. Skot je krmenný výhradně trávou a při porážce je starý 24 měsíců. Jedná se o kombinovaná plemena Angus, Hereford nabo Zebu

Použití

Striploin můžete naložit do marinády, kterou si připravíte z olivového oleje, worcestrové omáčky, sojové omáčky, balsamikového octa, hořčice, stroužku česneku a černého pepře. Česnek rozdrťte a všechny ingredience smíchejte. Na marinování se skvěle hodí pevnější igelitový sáček, do kterého vložíte striploin steak, marinádu a vše promnete. Postavte do misky, aby marináda nevytekla, a nechte v chladu odležet min. jednu hodinu. Marinovat delší dobu můžete pro větší křehkost masa. Pak striploin klasicky na grilu opečte a nechte cca 10 min. odpočinout v teplé troubě při 100°C a podávejte, třeba s restovanou zeleninou a topinkami.

O výrobci

Bidfood se objevil na trhu už roku 1990 v dánském zastoupení společnosti Nowaco. Zabývá se především distribucí mražených a chlazených potravin.

Společnost dále vyvíjí a vyrábí potraviny s vlastními značkami. Má pod křídly hned několik vlastních značek jako jsou například Nowaco, Prima, Petron, Gurmet, Banquet, Drůbež Dýšina, Bagetier, Dobroty babičky Kláry, Coronet a také Meliko.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

Bidfood Czech Republic s.r.o.
V Růžovém údolí 553
278 01 Kralupy nad Vltavou 
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 10 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Striploin - nízký roštěnec