Appenzeller výkroj

cca 110 g
Prémiová kvalita
cca 83,29 Kč 779,90 Kč/kg
Země původu: Švýcarsko,

Appenzeller, vyzrálý alpský sýr z nepasterizovaného kravského mléka

Appenzeller je jedna z největších švýcarských sýrových specialit. Nejpikantnější sýr ve Švýcarsku, který je stále ručně vyráběn podle 700 let staré tradice. Vysokohorské kopce a bylinné trávy poskytují ideální základ pro přirozenou chuť syrového mléka, ze kterého se vyrábějí jedinečné appenzellerskými sýry.

Sýr se vyznačuje světlehnědou kůrku. Za svou jedinečnou a kořenitou chuť vděčí láskyplné, nejméně tříměsíční péči s bylinnou infuzí, jejíž receptura je tajemstvím. 

Sušina: min 54 %, tuk v sušině: min. 45 %. 

Baleno v České republice.

Použití

Sýr perfektně doplní každé sýrové pohoštění.   

O výrobci 

Schweizer Käse, švýcarská mlékárna se sídlem ve městě Bern. Posláním společnosti je vést zákazníky ve Švýcarsku a v zahraničí ke kvalitním švýcarským sýrům. Výroba sýru je řemeslo, které vyžaduje přesnost a preciznost. Švýcarské bochníky jsou vyráběny podle tradičních a osvědčených receptur, které také po právu nosí certifikaci AOP (Chráněné označení původu) a IGP (Chráněné zeměpisné označení). Dnes podnik patří ke světové špičce ve výrobě sýrů a pravidelně vyhrává medaile v soutěžích po celém světě.

Skladování 

Skladujte při teplotě 2-7 °C.

Výrobce

Schweizer Käse
Brunnmattstrasse 21
3001 Bern
Švýcarsko

 

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 14 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 7 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kravské syrové mléko
Jedlá sůl
Sýrařské kultury
Syřidlo

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1630 kJ/390 kcal
Tuky31 g
z toho nasycené mastné kyseliny19 g
Sacharidy0.5 g
z toho cukry0 g
Bílkoviny25 g
Sůl1.5 g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.