Pštrosí Vršek Pštrosí steak

cca 340 g
Od českého farmáře
cca 249,49 Kč 739,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Popis produktu

Chlazené a vyzrálé maso z nejkvalitnější hřbetní části pštrosa. Nejdůležitějším procesem je, takzvané "zrání masa", kdy se maso stává jemnějším a jeho chuť je výraznější. Za všechno může přirozená přeměna enzymů, kdy se glykogen mění na kyselinu mléčnou, která působí protimikrobiálně a maso přirozeně zraje.

Důležitou podmínkou je zachovaní stanovených teplot, vlhkosti a doby zrání, tak aby pštrosí maso mohlo být zavakuováno a v ledničce vám chlazené vydrželo dalších pár týdnů.

Tip: Vhodné ke grilování, kdy se maso zprudka opeče z obou stran po krátkou dobu cca 2 minut a tím zůstane krásně šťavnaté. Po upečení maso zabalte do alobalu a nechte jej v teple odpočinout po dobu 3 minut.

Výhody:
- Maso je vyzrálé - Pštrosi jsou chovány na zelené louce - Vakuovaně baleno - Při uchování do 4°C vám vydrží až 28 dnů - Částečně upraveno a zbaveno blan

Bez rychlosolí, bez lepku, bez emulgátorů.

Způsob skladování: 0-4 °C

Trvanlivost

Obvyklá trvalivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.

Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží, které je označeno jako last minute.

Složení

pštrosí maso

Alergeny: Neuvádí se