Slide 1 of 2

TopFruit Ananas loupaný plátky

450 g
74,90 Kč 166,44 Kč/kg
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Ananas - polotovar, oloupaný, nakrájený na plátky, bez organických vad.
Ananas je tropické ovoce, plodenství ananasovníku chocholatého. Ananas je pěstován v řadě tropických a teplejších subtropických zemí. Jedlá část ananasu obsahuje průměrně 86 % vody, sacharidy, vlákninu, bílkoviny. Ananas obsahuje i menší množství vitamínů, A, B1 thiaminu, B2 riboflavinu, niacinu, C. Obsahuje i řadu stopových prvků: hořčík, zinek, železo, mangan, síra, sodík, fosfor a draslík. Dále obsahuje větší množství organických kyselin, především citronovou, tartarovou a maleinovou. Další velmi cennou substancí je bromelin, který odbourává bílkoviny a napomáhá tedy trávení. Šťáva obsahuje kyselinu glykolovou, která má slabě leptavé účinky.

Použití

Takto připravený ananas většinou využíváme ke snídaním či svačinám, nebo k přípravě smoothie. Zároveň se dá použít na přípravu různých dezertů, moučníků, kompotů, koktejlů, ale výborně se hodí i k drůbežím specialitám nebo do salátů.

O výrobci

Abasto, s. r. o. je předním dodavatelem čerstvého i zpracovaného ovoce a zeleniny ze všech koutů světa, včetně specialit, bylinek, hub, řeřich, klíčků a vybraných potravin. Využívají moderních technologií a připravují a následně dodávají upravené ovoce a zeleninu dle přání zákazníků. Jsou součástí skupiny Hortim, jednoho z největších světových dodavatelů čerstvých produktů, skupiny Total produce.

Skladování

Skladujte při teplotě  0 - 5°C. Po otevření spotřebujte do 24 hod.

Výrobce

Abasto s. r .o.
K Třešňovce 1348,
252 10, Mníšek pod Brdy
Česká republika

Složení

Ananas extra sweet100 %