Slide 1 of 2

BIO Brambory červené, síťka

1 kg
59,90 Kč 59,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Červené rané brambory v BIO kvalitě neprané. 
Rané brambory jsou charakterizované nedozrálou loupající se tenkou slupkou a určené k rychlé spotřebě. Jsou zdravější, obsahují méně škrobu, více bílkovin a vody než brambory pozdní. Rané brambory neměly čas si vytvořit tolik výživných látek jako při plném dozrání. Nutriční hodnotou se však rané a pozdní brambory zásadně neliší. Ceníme si u nich obsah ochranných látek: vitaminů, především vitamín C, v menším množství obsahují vitamíny skupiny B, z minerálních látek jsou brambory bohaté zejména na draslík, což z nich činí zásaditou potravinu. Jsou jedním z nejbohatších zdrojů antioxidačních látek (polyfenolické sloučeniny, karotenoidy, vitamin C, selen).

Použití

Červené brambory jsou vevnitř bílé, červená slupka je tenká, což z nich dělá něco vynikajícího na vaření. Jsou velmi všestranné a při řezání dobře drží tvar. Lze je uvařit jako přílohu, použít v polévkách, salátech, gratinovat, zapékat. Tyto úžasné brambory jsou univerzální a mohou dodat trochu rovnováhy každému jídlu.
Salát: brambory a červenou řepu uvařte ve slupce doměkka, po vychladnutí oloupejte a nakrájejte na kostičky. Vejce uvařte natvrdo a též nakrájejte na kostičky. Cibuli nakrájejte na jemno a pokrájejte hrst cherry rajčátek. Vše dejte do mísy. Olej promíchejte se solí, pepřem, utřeným česnekem a drobně nasekanou petrželkou. Zálivku přidejte do salátu a opatrně promíchejte. Nakonec vmíchejte i jemně našlehanou zakysanou smetanu.

Skladování

Rané brambory, stejně jako ty pozdní, uchovávejte v temnu, ale ne dlouhou dobu.

 

Složení

Brambory červené bio
Barva dužiny žlutá
Varný typ A/B