Cafédirect BIO Peru Reserve káva zrnková

227 g
BIO
179,90 Kč 792,51 Kč/kg
Země původu: Peru,

Bio zrnková káva od fair trade společnosti Cafédirect s jemnou a krémovou chutí s čokoládovým zakončením.

Dovolte nám krátké představení. Základní informace:

  • 100% bio Arabika
  • 100% Fairtrade
  • Síla pražení: 6. stupeň z 6 

Cafédirect - nejetičtější kávová společnost na britském trhu, která vrací více než  50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují.

Vysoká nadmořská výška pěstování a bohatá vulkanická půda dává kávě její krásné tóny čokolády a lískových oříšků. 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Kávové třešně na kávu BIO Peru Reserve ručně sesbírali farmáři z peruánského družstva Huadquina přesně v momentě, kdy perfektně dozrály. Z třešní se kávová zrnka získávají propíráním v pramenité vodě (tzv. "washed"), následně se suší na velkých platech  venku na slunci. Celý proces pěstování, sklizně i zpracování splňuje vysoké nároky na kvalitu, můžete si tedy vychutnat vynikající BIO kávu.

Díky zapojení do spravedlivého obchodu fair trade dostali farmáři za svou sklizeň spravedlivě zaplaceno tak, aby se důstojně uživili vlastní prací - prací, kterou dělají s radostí a pýchou, a díky které si vy už za několik desítek minut můžete užít šálek téhle skvělé kávy. 

Použití

Pro chuť čerstvě mleté kávy namelte množství kávových zrn dle potřeby k okamžitému použití. Podle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro všechny způsoby přípravy.

O výrobci

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu.

Výrobce

Cafédirect
4th floor, 115 George street 
Edinburgh EH2 4JN
Skotsko

 

Složení

100% BIO Arabika