Cafédirect Espresso zrnková káva

1 kg
599,90 Kč 599,90 Kč/kg
Země původu: Brazílie, Kostarika, Tanzánie, Uganda, Mexiko, Nikaragua, Peru,

Popis produktu

Z celé nabídky Cafédirect obsahuje právě tato káva nejvyšší podíl Robusty (40%), a tím pádem i nejvyšší podíl kofeinu (kterého Robusta obsahuje přirozeně více, než Arabika).

Dovolte nám krátké představení. Základní informace:

  • 100% Fairtrade
  • Síla pražení: 5. stupeň z 5 (velmi silné pražení, bez kyselosti)

Silné pražení v tomto případě zcela potlačuje přirozenou kyselost Arabiky. Jde o vynikající silné Espresso s tabákovými tóny a tóny hořké čokolády, která se perfektně hodí na přípravu pravého Espressa nebo Ristretta italského typu.

Chuť: vynikající silné Espresso s tabákovými tóny a tóny hořké čokolády. Silně pražená směs Arabiky a Robusty vhodná pro přípravu Espressa italského stylu. 

Není k dispozici žádný popis fotky.

Cafédirect - nejetičtější kávová společnost na britském trhu, která vrací více než  50 % svých zisků zpátky farmářům, kteří pro ně kávu už přes 20 let pěstují. 

Použití

Doporučená příprava: Na 1 Espresso použijte 6.5-8 g kávových zrn (v závislosti na způsobu přípravy). Doporučená doba extrakce 20-22 sekund. Podle hrubosti mletí je tato káva vhodná pro přípravu espressa, do překapávače, kafetieru a filtru.

O výrobci

Společnost Cafédirect vznikla v roce 1989 jako první společnost prodávající Fairtrade produkty na britském trhu. Všechny produkty společnosti mají Fairtrade certifikaci. Cafédirect nejen že podporuje spravedlivý obchod, ale také pomáhá místním farmářům financovat rozvoj farem, jejich management a udržitelnost. Díky tomu si můžete vychutnat ten nejkvalitnější šálek kávy.

Skladování

Skladujte v suchu, chladu a temnu bez přístupu vzduchu. Skladujte kávu správně a užijete si tak její chuť a vůni mnohem déle!

Výrobce

Cafédirect
4th floor, 115 George street 
Edinburgh EH2 4JN
Skotsko

 

 

Složení

60% Arabika
40% Robusta