Hodnocení služby Vivino

Znovín Znojmo Sylvánské zelené 2019 Ledňáček

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
219,90 Kč 293,20 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Česká republika,

Víno a drahokam ptačí říše - ledňáček.

Pokud budete mít štěstí, zahlédnete při svých vycházkách přírodou překrásně zbarveného modrooranžového mystického ledňáčka říčního (Alcedo atthis).

Ledňáček jako symbol věrnosti, ale i ryzí čistoty vod, symbolizuje i způsob čisté výroby vína. To znamená zchlazení hroznů na 4 °C po dobu několika dnů (tzv. cryomacerace) a dále lisování, odkalení, kvašení – to vše čistě a za studena. Světle žlutá barva se zelenkavým odleskem a velmi dobrou viskozitou. Svěží ovocně květinová vůně připomíná angrešt či zelený banán. V chuti se projevuje kombinace citrusových plodů jak čerstvých, tak sušených v souznění se svěží kyselinou. Archivace: 2-4 roky.

Obsah alkoholu 12,5 %

Ocenění

Zlatá medaile na „VINO LJUBLJANA 2018“ (Slovinsko)

Použití

Doporučujeme ke grilované drůbeži a sladkovodním rybám. Teplota podávání: 10-12°C.

O výrobci

Společnost Znovín Znojmo a.s. patří ke stálicím moravského vinařství. Svou velikostí i produkcí patří v českých poměrech ke středním podnikům. Pro mnohé je Znovín synonymem poctivého a přátelského přístupu k zákazníkovi. Filosofie společnosti je založena na důvěře zákazníka. Obchodní partneři často oceňují především stabilní kvalitu vín a široký sortiment výrobků, který se neustále postupně inovuje. Proto Znovínské vinařské portfolio uspokojí téměř všechny typy zákazníků.

Skladování

5-17 °C

Výrobce

Znovín Znojmo a.s.,
se sídlem v Šatově,
Šatov 404

 

 

Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.