• Milí zákazníci, bohužel je dnes poptávka  v oblastech Litoměřice a Měník větší, než jsme očekávali a na dnešek si již nelze objednat.
    Zobrazit více
-19 %

Zámecké vinařství Bzenec Muškát moravský 2019 pozdní sběr, collection 1508

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
Akce do 25. 12.
 144,90 Kč 
179,90 Kč193,20 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Česká republika,

Muškát Moravský bílé víno.

Zlatavá barva s mosaznými odlesky a velmi dobrou viskozitou. Vůně je intenzivní, šťavnatá s květinovými tóny a nádechem citrusovým plodů a typickým muškátovým aroma. Chuť je harmonická, intenzivní s ovocným projevem a jemným kořenitým závěrem. Delší závěr.

Collection 1508 je speciální edice vín připravena pro trh gastronomie.
Tato řada v sobě obsahuje jednak jakostní vína, ale i vína přívlastková. Název řady se vztahuje k zámeckým sklepům, kde jsou vína vyráběná s veškerou péčí, hrozny pak dozrávají do vysoké kvality. V řadě Collection 1508 PS jsou zastoupena přívlastková vína od ročníku 2015. Jsou to výhradně vína ze Slovácké podoblasti a hodí se k významným událostem, případně pro snoubení s jídlem.

Charakteristika vína

  • Jakost: pozdní sběr
  • Ročník: 2019
  • Oblast: Morava
  • Podoblast: Slovácká
  • Výše zbytkového cukru: polosuché
  • Obsah alkoholu: 12 % obj.

Výše zbytkového cukru: suché 11,5 g/l, kyseliny 6,3 g/l, bezcukerný extrakt 25 g/l

Archivace 2-4 roky.

O vinařství

Vinařství se nachází v krásném a romantickém prostředí Bzeneckého zámku, postaveného v pseudogotickém slohu. Výrobou vín v zámeckých sklepech navazuje na významnou historii tohoto místa. Sklepy čítají mnoho barikových i krásných ručně vyřezávaných sudů různých objemů. Zde o svá vína pečují zkušení sklepmistři a zároveň dbají na tradiční principy výroby vína a šetrné zpracování hroznů. Zámecké vinařství Bzenec ve spolupráci se svými sesterskými společnostmi Vinařství Mikrosvín Mikulov a Vinařství U Dvou lip s bioprodukcí hroznů obhospodařuje přes 500 ha vinic v podoblasti Slovácké, Mikulovské a Znojemské. V roce 2016 získalo titul Vinařství roku 2015 a Vinař roku 2016. Je šestinásobným držitelem titulu Šampiona Salonu vín – národní soutěže vín ČR a absolutním vítězem soutěže Prague Wine Trophy 2018.

Použití

Doporučujeme k polotvrdým sýrům z kravského mléka a méně výrazným úpravám drůbeže. Teplota podávání 10-12°C.

Výrobce

Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.
Zámecká 1508
696 81 Bzenec