Hodnocení služby Vivino

Marqués Campoalto Madeira Wine

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
299,90 Kč 399,87 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let. Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Portugalsko,

Víno madeira patří mezi exotická dezertní vína a je unikátní nejen chutí a geografickým původem z ostrova Madeira, ale i způsobem výroby. Vinice na ostrově Madeira jsou téměř výlučně malého rozsahu, nacházejí se na terasovitých políčkách v nadmořské výšce od 0 do 900 m n. m. Vzhledem k vysoké propustnosti půdy je nutné je dodatečně zavlažovat navzdory vysoké vzdušné vlhkosti. Velcí výrobci vína obvykle vykupují vinné hrozny od menších pěstitelů.
Víno má světlejší jantarovou barvu s olivovými odlesky a vysokou viskozitu. Aroma je intenzivnější a připomíná šípkový čaj, sušená rajčata, sultánky nebo vlašské ořechy v medu. Chuť je sladká a harmonická a najdeme zde tóny pražených ořechů, mléčné čokolády, višní v alkoholu nebo kumkvatového želé. Delší hřejivá dochuť. Odrůda hroznů 100% Tinta Negra, obsah alkoholu 19%.

Použití

Vhodné k dezertům, čerstvému ovoci a sýrům. Podává se při teplotě 18 °C.

O výrobci

Základy věhlasného vinařství položil na Madeiře v roce 1850 João Gonçalves Henriques. Vinařství se zaměřuje na výrobu tzv. fortifikovaného vína (Madeiry). Značka Henriques & Henriques hraje důležitou roli ve vinohradnictví a vinařství celého ostrova. V roce 1992 společnost Henriques & Henriques rozšířila svůj program a investovala do výstavby nových prostor ve městě Camara de Lobos a do vybudování nového výrobního centra v Quinta Grande. V Camara de Lobos jsou kanceláře společnosti, laboratoře, degustační místnost, designová prodejna, ve sklepech velké nerezové tanky pro skladování a míchání vína. Společnost využívá nejnovější technologické inovace, ale zároveň udržuje rodinné tradice. Téměř 200 let tak může vyrábět nejkvalitnější Madeiru.

Skladování

Díky dolihování a procesu estufagem se dá madeira skladovat prakticky neomezeně dlouhou, a to i v láhvi, která již byla otevřena. Lahve se archivují ve svislé poloze, korek nemusí být smáčen. 

Výrobce

Henriques & Henriques
Av. da Autonomia nº10
9300-138 Câmara de Lobos
Portugalsko

 

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.