Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

DoDo Quiche bezlepkový špenátový se sušenými rajčaty

230 g
59,90 Kč 260,43 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Francouzský slaný koláč se špenátem a sušenými rajčátky s kapary. Koláč je posypaný mandlemi, které mu dodávají tu správnou chuť. Koláč neobsahuje deproteinovaný pšeničný škrob a samozřejmě ani lepek.

Co to vlastně ten deproteinovaný škrob je?  

Jedná se o pšeničný škrob u kterého se odstřeďováním oddělí část škrobová od té lepkové. Deproteinovaný pšeničný škrob již neobsahuje lepek, ale stále si ponechává alergen pšenice, který velmi často vyvolává podobné alergické reakce, které prožívá celiak, když sní potravinu s lepkem. Není v něm sice lepek přítomen, zato však obsahuje prolaminy, tj. část bílkovin lepku, které jsou pro celiaky toxické. 

Použití

Koláč je před podáváním možné ohřát v troubě či mikrovlnce.

Balený výrobek, určený k přímé konzumaci.

O výrobci

Příběh firmy DoDo (domácí dobroty) začal v roce 2013 u paní Jirouškové doma, kdy byla jejímu partnerovi diagnostikována kombinovaná alergie na lepek, sóju a laktózu. Nechtěli dělit stravu rodiny na lepkovou a bezlepkovou, tudíž svůj jídelníček sjednotili. Začátky byly těžké, ale paní Jirouškové tak vznikla láska k pečení na celý život.

Později založili s partnerem výhradně bezlepkovou pekárnu, kde přímo pod jejich rukama vznikají bezlepkové buchty, koláče, dorty a jiné dobroty. Pečivo zpracovávají ručně a vždy pouze z čerstvých surovin jako jsou vejce, smetana, tvaroh a sezonní ovoce. Ve výrobcích nenajdete nadměrné množství škrobu ani cukru. Vzniká zkrátka pečivo, tak jak má být a věřte, že až ho ochutnáte, už nebudete chtít jiné.

Skladování

Skladujte při teplotě do 16 °C. 

Výrobce

Kateřina Jiroušková
Lužná 591/4, 
Praha 6 - Vokovice
 

Trvanlivost

Určeno k okamžité spotřebě

Složení

Kukuřičný škrob
Bramborový škrob
Lupinová mouka
Kukuřičná mouka
Kukuřičná mouka
Zahušťovadlo
E412 - Guma guar
Zakysaná smetana
Sušené mléko
Sušená syrovátka
Bramborový škrob
E322 - Lecitiny
Jedlá sůl1 %
Vejce
Kypřící prášek
Kukuřičný škrob
E450 - Difosforečnany
E500 - Uhličitany sodné
Smetana12 %
Vejce
Cibule
Špenát
Mandlové lupínky
Sušená rajčata
Sýr30 %
Mléko
Jedlá sůl
Mlékařské kultury
Česnek
Sůl
Pepř
Zobrazit vše

Alergeny

Vejce
Sójové boby
Mléko
Skořápkové plody
Vlčí bob
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.