Biofarma DoRa Kozí jogurt ochucený meruňkou

150 g
Od českého farmářePrémiová kvalita
27,90 Kč 186,00 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Kozí jogurt z mléka nejvyšší kvality, které pochází z ekologického chovu koz.

Jogurt má jemnou lahodnou chuť a jeho konzistence není tak pevná jako u jogurtu z kravského mléka. Kozí mléko, které je vyprodukováno na kozí farmě DoRa, je zakysáno jogurtovou kulturou a ochuceno konvenční ochucovací složkou s příchutí meruňky.

Složení bílkoviny je odlišné od bílkoviny kravské, a proto jsou sýry z kozího mléka vhodné pro spotřebitele, kteří trpí alergií na kravskou bílkovinu. Je celkově lépe stravitelný. Pravidelná konzumace posiluje imunitní systém.

Meruňka, Ovoce, Moc

Věděli jste, že..?

Účinky kozího mléka znali již staří Římané, kdy kozí mléko bylo považováno za „elixír krásy a dlouhověkosti“ a bylo velmi ceněné. Dodnes se u mnoha horských národů kozí máslo s bylinkami používá jako součást řady léčebných mastí. 

Použití

Hodí se k přípravě dezertů, do smoothies a je výborný i samotný ke snídani či svačině. Pro zpestření chuti přidejte do jogurtu müsli a čerstvé meruňky nebo jiné ovoce podle chuti.

O výrobci

Pastrňákovi jsou původem z Prahy, po pádu socialismu se ale život elektroinženýra, ekonomky a jejich syna Matěje zásadně změnil. Jako dědicové posledního majitele získali v restituci rozlehlé hospodářství v Ratibořicích u Jaroměřic nad Rokytnou na Moravě.

Psal se rok 1992 a padlo rozhodnutí opustit Prahu. Pastrňákovi bez jakýchkoliv předchozích zkušeností odstartovali na tehdejší dobu neobvyklou produkci výrobků z kozího mléka. Začínali s dvěma kusy, dnes farma zaměstná 15 lidí, kteří pečují o 850 koz, z nichž 550 denně nadojí 1400 litrů mléka. Farma navíc funguje v rámci norem ekologického zemědělství v celém procesu výroby.

Skladování

Skladujte při teplotě 2–6 °C a spotřebujte do data uvedeného na obalu.

Výrobce

BIOFARMA DoRa s.r.o.
Ratibořice 1
67 551, Jaroměřice nad Rokytnou
Česká republika

Složení

Pasterované kozí mléko
Ovocná složka
Meruňky45 %
Cukr
Voda
Zahušťovadla
Kukuřičný škrob
E440(i) - Pektin
Přírodní aroma
E160c - Paprikový extrakt, Kapsanthin, Kapsorubin
Jogurtová kultura

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota336 kJ/80 kcal
Tuky2.8 g
z toho nasycené mastné kyseliny1.8 g
Sacharidy10 g
z toho cukry6.9 g
Bílkoviny3.2 g
Sůl0.1 g
Vláknina0 g

Alergeny

Mléko
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.