Biofarma DoRa Čerstvý kozí sýr bazalka

85 g
Od českého farmáře
44,90 Kč 528,24 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Čerstvý kozí sýr, vyrobený dle originální receptury a ochucený bazalkou. Surovinou pro výrobu kozích sýrů je pasterované kozí mléko nejvyšší kvality. 

Tento sýr z kozího mléka je zdrojem snadno vstřebatelného vápníku. Složení bílkoviny je odlišné od bílkoviny kravské, a proto jsou sýry z kozího mléka vhodné pro spotřebitele, kteří trpí alergií na kravskou bílkovinu. Pravidelná konzumace kozého sýru navíc posiluje imunitní systém. 

Pohled Shora, Bazalka, Bylinky, Mísa, DetailníVěděli jste, že..?

Účinky kozího mléka znali již staří Římané, kdy kozí mléko bylo považováno za „elixír krásy a dlouhověkosti“ a bylo velmi ceněné. Dodnes se u mnoha horských národů kozí máslo s bylinkami používá jako součást řady léčebných mastí. 

Použití

Sýr je ideální k vínu, či jako doplněk do zeleninového salátu. Lahodný je také s čerstvým pečivem, ke svačině či po jídle místo dezertu.

O výrobci

Kozí farma Dvůr Ratibořice (DoRa) je rodinná farma, která se specializuje na produkci a prodej kozích výrobků. Značná část jejich výrobků je označena značkou BIO.

Chov koz na farmě DoRa se řídí pravidly ekologického zemědělství.Hlavním produktem farmy jsou BIO výrobky z kozího mléka. Krmivová základna pro kozy v rámci ekologického zemědělství je zajišťována vlastními silami, na vlastních pozemcích podléhajících kontrole ekologického zemědělství. Krmivovou základnu koz tvoří seno, senáž, sláma, oves, pšenice, ječmen popřípadě schválené minerální doplňky stravy. Kozí mléko se zpracovává v mlékárně, která je součástí farmy.

Na obrázku může být: venku a přírodaSkladování

Skladujte 2-6°C, spotřebujte do data uvedeného na obalu.

Výrobce

BIOFARMA DoRa s.r.o.
Ratibořice 1
67 551  Jaroměřice nad Rokytnou
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 38 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 11 dní.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pasterované kozí mléko
Mlékárenské kultury
Sůl
Syřidlo
Bazalka0.1 %
Tuk v sušině32 %
Sušina min.30 %

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota1200 kJ/288 kcal
Tuky18 g
z toho nasycené mastné kyseliny g
Sacharidy2.8 g
z toho cukry g
Bílkoviny28 g
Sůl g
Vláknina g

Alergeny

Mléko
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.