Balada Coffee Panama zrnková káva

250 g
Prémiová kvalita
319,90 Kč 1 279,60 Kč/kg
Země původu: Panama,

Nakupujte přímo z receptů za pár sekund

Balada Coffee Panama SHB Boquete je výběrová káva vysokohorské 100% Arabiky nabízející plné tělo s tóny oříšků a hořké čokolády.

Pro tuto kávu bylo zvoleno středně tmavé pražení, které nabízí nejlepší poměr mezi ovocitou a aciditou. Káva je pěstována na horských plantážích na západě Panamy v oblasti Boquete, a to na svazích sopečného vulkánu Baru. Kávová zrna se pěstují v nadmořských výškách 1400–1800 metrů nad mořem. Díky této nadmořské výšce může mít káva v názvu zkratku SHB (Strictly High Bean), která poukazuje na to, že zrnka této kávy rostla díky chladnějším vysokohorským podmínkám pomaleji, což se pozitivně promítá v její vysoké kvalitě.

Balada Coffee dbá především na prémiovou kvalitu, z toho důvodu spolupracuje s malým uskupením farmářů. Ty společně už po několik generací obdělávají své plantáže. 

Použití

Káva je vhodná pro přípravu espressa, káv s mlékem, ale i filtrů a aeropressů.

O výrobci

Společnost Balada Coffee se zrodila již v roce 1992 jako česká rodinná firma. Podnik se inspiruje výrobou kávy podle věhlasných tradic prvorepublikových pražíren kávy. Cílem Balada Coffee je přinášet milovníkům kávy každý den nezapomenutelné zážitky z vysoce jakostní a čerstvě pražené kávy, která využívá veškerý potenciál každého zrnka.

Většina výrobků nese certifikáty Fair trade a Bio, které přispívají k vysoké kvalitě kávových zrn a také ke zlepšení pracovních podmínek farmářů v zemích třetího světa.

Skladování

Uchovávejte na suchém a chladném místě, při pokojové teplotě.

Výrobce

Simona Baladová
Rubešova 4
120 00 Praha
Česká republika
 

Složení

Zrnková káva
Arabika100 %