Slide 1 of 3

Libeček v květináči

1 ks
34,90 Kč 34,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Libeček je 100-200 cm vysoká, celerově aromatická rostlina s tlustým rozvětveným oddenkem a dlouhými kořeny. Lodyhy jsou přímé, tlusté, duté a oblé, se střídavými, k vrcholu vstřícnými až přeslenitými větvemi po třech. Listy jsou střídavé, dolní s řapíkem, nejhořejší přisedlé s blanitě lemovanými pochvami. Květenstvím je okolík z 12 – 20 okolíčků, na tlustých paprscích, s obalem i obalíčky. Květy jsou obojaké, paprsčité, kromě pestíku pětičetné, s volnými obaly. Kalich je nezřetelný. Plodem je žlutohnědá, elipsoidní hladká dvounažka. Kvete v červenci až srpnu.

Použití

Libeček je známý svou charakteristickou vůní, a proto se nejvíce hodí do polévek. Je používám i pro přípravu nádivek či sekané. Výborně ochutí omáčky i vařené brambory, zvýrazní chuť kuřecího či skopového masa.

O výrobci

Společnost Bylinky s.r.o. vznikla v roce 2011 jako dceřinka švédské rodinné společnosti SPISA Group založené v 80. letech minulého století. SPISA Group je největším evropským producentem čerstvých bylinek v květináčích. V současné době provozuje celkem 8 moderních skleníků ve Švédsku, Velké Británii, Polsku, Portugalsku a v České republice.

Výrobce

Bylinky s.r.o.
Suchohrdly u Miroslavi 208
671 72 Miroslav
Česká republika

Složení

Libeček v květináči