Postupně uvolňujeme doručovací sloty nejvěrnějším zákazníkům, kteří od nás dostali Premium účet na týden zdarma. Ostatní zákazníci si mohou objednat na další dny, případně počkat na uvolnění slotů, pokud je naši věrní zákazníci nevyužijí. Nákup si také můžete vyzvednout v den objednání zdarma u nás ve skladu na Praze 6.

Thajská bazalka v květináči

1 ks
34,90 Kč 34,90 Kč/ks
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Bazalky jsou stálezelené rostliny s aromatickou vůní. Bazalka thajská je kultivar bazalky pravé, která pochází z Indie. Na rozdíl od bazalky pravé je její čtverhranný stonek lehce nebo i výrazně zbarvený do šedo-fialova, květy jsou růžové až tmavě fialové a listy mají nejčastěji podlouhlý tvar zakončený špičkou. Bazalka thajská má výraznější aroma i chuť, je mírně štiplavá, připomíná svou chutí něco mezi bazalkou, anýzem a lékořicí. Bazalka thajská se používá jako bylinka v čínské medicíně. Podle ní zahřívá organismus, zlepšuje zažívání, podporuje správnou funkci močového měchýře, je prospěšná ledvinám i játrům. Má protizánětlivé a protiinfekční účinky. Její listy pomáhají při poštípání hmyzem. 

Použití

Nejlépe se samozřejmě hodí k asijské kuchyni. Listy bazalky thajské se konzumují hlavně syrové. Hodí se proto do salátů, ale i do polévek anebo do dezertů. Při tepelné úpravě pokrmů ji použijeme až ke konci vaření, aby neztratila účinné látky, chuť a barvu.
Čaj z listů bazalky thajské můžete popíjet při nachlazení, kašli i bolesti v krku. Stačí hrst lístků této bazalky spařit vroucí vodou, nechat 10 minut louhovat, přecedit a osladit medem. Doporučuje se pít 3 šálky denně.

 

Složení

Thajská bazalka v květináči