Milí zákazníci, abychom mohli obsloužit co nejvíce z vás, počet položek nákupu je omezen na 35. Současně rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami (s výjimkou seniorů a ZTP). Při přebírání nákupu mějte prosím roušku a pokud to není nutné, nevracejte nám tašky ani vratné obaly. Všechny Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

-50 %

Citron odr. Meyer 1ks

cca 100 g
Akce do 1. 11.
cca 3,69 Kč 29,90 Kč/kg59,90 Kč/kg
Země původu: Turecko,

Citron odrůdy Eureka. Plody mohou být světle zelené barvy, což je charakteristické pro tuto odrůdu.

Lehké povrchové vady na citrusech jsou způsobeny vlivem počasí a ošleháním větvičkami při růstu plodů. Na chuti a kvalitu dužinu nemá vliv stejně tak jako lehká deformace plodů, která je u této odrůdy přípustná.

Citron má oválný tvar, kůra plodů je tenká, zářivě žlutá a hladká. Dužina má vysoký obsah šťávy s vysokou kyselostí a průměrný počet semen. Citrony obsahují velké množství kyseliny askorbové a kyseliny citronové, dále obsahují bioflavonoidy, pektin, vonné silice, provitamín A,vitamín B a sacharidy.

Použití

Citrony mají v kuchyňských receptech nekonečné využití. Zeleninové, ovocné nebo masové saláty, omáčky, luštěninová jídla, zmrzliny a koktejly se bez citronu neobejdou. Kůra se přidává do moučníků, vánočního cukroví, koláčů nebo krémů. Citron je také nedílnou součástí masitých pokrmů. Smažené nebo grilované maso se vždy servíruje pokapané citronem nebo alespoň s plátkem citronu.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Citrony můžete využít například v receptu na kuře v aromatické strouhance s citronovou omáčkou.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě do 5 °C.

Složení

Citron
Kalibr 70/90
I. jakost