Slide 1 of 2

Cuketa zelená 1ks

cca 350 g
cca 17,47 Kč 49,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika, Španělsko,

Nejcennější je vysoký obsah karotenu a minerálních látek, např. draslíku, který vyplavuje z těla nadbytečnou vodu a soli. Dužina cukety je světle zelená, velmi měkká a vodnatá s množstvím semen.

Použití

Cuketa se podává většinou tepelně upravená. Sama o sobě má velmi jemnou chuť a naopak snadno přejímá chuť přísad, je tedy velmi vhodné ji silně kořenit a používat výrazné ingredience, např. česnek, který ji dobře doplňuje. Známé jsou především pokrmy z dušené či zapečené cukety. Také se hriluje smaží, plní masovou nebo zelenivou směsí. Méně rozšířené jsou recepty na sladké moučníky, saláty či knedlíky.

Připravte si cuketový moučník, podle rychlého snadného receptu.

Cuketu oloupeme a nastrouháme na jemném struhadle, pomeleme ořechy. Vyšleháme vejce s cukrem krupicí vanilkovým cukrem. Postupně přidáváme polohrubou mouku s kypřícím práškem do perníku, mleté ořechy a nastrouhanou cuketu. Vymícháme hladké těsto, které vylijeme na vymazaný a vysypaný plech. Pečeme ve vyhřáté troubě cca 35 minut.

Můžete dozdobit jakýmkoliv ovocem.

Přejeme dobrou chuť!

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Cibuli můžete využít například v receptu na Pappardelle s čerstvou klobásou, cuketou a šalvějí nebo cuketové placky.

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně?

Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

 

 

Skladování

Cuketu uchovávejte v chladu a spostřebujte co nejdříve. 

 

Složení

Cuketa zelená