Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Lilek 1ks

cca 500 g
cca 24,95 Kč 49,90 Kč/kg
Země původu: Španělsko, Itálie,

Chutný lilek, který vás překvapí svou šťavnatostí.

Lilek je vhodný jako dietní jídlo při žaludečních a střevních chorobách. Příznivě ovlivňuje obsah cholesterolu v krvi. Obsahuje vitamín A, minerální soli a jiné účinné látky. 

Použití

Lilek můžete smažit, dusit, péct, ale vždy je potřeba ho tepelně upravit, za syrova není dobrý. Je dobrý zprudka orestovaný, a pokud ho naložíte do olejové marinády a poté ugrilujete, získáte výbornou přílohu k masu nebo skvělé bezmasé jídlo. Z pečeného lilku se připravují báječné pomazánky, často se kombinují s výrazným česnekem a voňavým kořením. Bez lilku se neobejde ani tradiční musaka, ať už zvolíte řeckou nebo bulharskou variaci.

Připravte si výborný marinovaný lilek, dle rychlého a velice snadného receptu.

Lilek nakrájejte na kolečka vysoká cca jeden centimetr. V pánvi rozpalte větší množství oleje a lilek v něm postupně opečte z obou stran dozlatova. Než se opeče všechen lilek, připravte si marinádu. Společně prošlehejte citronovou šťávu s olivovým olejem, nasekaným koriandrem, chilli, utřeným česnekem a špetkou soli. Opečený lilek nechte odsát na papírové utěrce od přebytečného oleje a rozložte v jedné vrstvě na talíř. V pánvi po lilku ještě opečte na tenoučké plátky nakrájený citron a potom i na půlkolečka nakrájenou cibuli dozlatova. Na lilek rovnoměrně rozlijte marinádu, poklaďte plátky opečeného citronu a cibulky. Nakonec vše posypte semínky z granátového jablka.

Marinovaný lilek podávejte s bagetou nebo pita chlebem.

Přejeme dobrou chuť!

Skladování

Lilek uchovávejte v chladu při teplotě 0-5 °C.

Složení

Lilek