Café Montaña Colombia Asotbilbao zrnková káva

250 g
199,90 Kč 799,60 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Káva od sdružení drobných farmářů z vesničky Bilbao v úrodných svazích Kolumbijského masivu.

Zrnka z těchto farem má sladké ovocné tělo, ve kterém ucítíte podtóny cukrové třtiny a pomeranče. Tato káva je vhodná pro jakoukoli přípravu: od klasického kávovaru, přes moka konvičku, až po filtrovanou kávu.

  • Země: Kolumbie
  • Region: Tolima
  • Farma: společenství drobných farmářů
  • Chuť: sladké ovocné tělo, podtóny cukrové třtiny a pomeranče
  • Příprava: vhodná na jakoukoli přípravu: od espressa, přes moka konvičku, až po filtrovanou kávu

Zrnka pochází z asociace farmářů z okolí vesničky Bilbao v horském regionu Tolima v Kolumbii. Asociace sdružuje rodinné farmy v okolí této vesničky za účelem zdokonalování procesu pěstování výběrové kávy v této mikrooblasti. Region Tolima je v posledních letech jedním z hlavních kávových regionů výběrové kolumbijské kávy.

Sdružení AsotBilbao ("Asociación de tecnologos y productores agropecuarios de Bilbao") vzniklo již v roce 2010 a v současnosti má 48 členůKáva se zdě pěstuje na úrodných svazích Kolumbijského masivu a má zde díky tomu naprosto dokonalé podmínky pro pěstování: bohaté minerální podloží, vysoký úhrn srážek, stálou teplotu v průběhu roku, vysokou nadmořskou výšku a v neposlední řadě skupiny farmářů oddaných kvalitě své kávy.

Farmy se rozprostírají v nadmořské výšce v od 1.800 do 2.100 m.n.m. Káva se díky těmto ideálním podmínkám pro její vypěstování vyznačuje výraznou chutí a vůní.

Káva se pěstuje z odrůd kávovníku arabica Castillo, Caturra a Bourbon, a dosáhla bodového ohodnocení 84,5 bodů. Je ručně sbíraná a zpracovaná mokrou metodou.

Pražení

Každá káva vyžaduje speciální přístup s ohledem na svůj původ, na nadmořskou výšku, ve které byla vypěstovaná, na odrůdu kávovníku či na podloží farem. Café Montaña zná dokonale každé zrnko, které projde jejich pražírnou.

"Ke každému zrnku kávy přistupujeme s respektem, který si zaslouží, a kávy vždy pražíme s ohledem na jejich chuťové predispozice a vlastnosti. Naším cílem je dostat z kávového zrna vždy jen to nejlepší, co v sobě skrývá."

Kávu pro vás praží a ručně balí v Hradci Králové každý den.

Použití

Díky střednímu profilu pražení si můžete tuto kávu vychutnat při přípravě jakoukoli metodou: v kávovaru pro nápoje vycházející z espressa, v moka konvičce či jako filtrovanou kávu.

O výrobci

Café Montaña je pražírna výběrové kávy. Kávu si dováží sami přímo od farmářů z těch nejvyhlášenějších kávových oblastí v Kolumbii. Praží výběrové jednodruhové kávy, ale i perfektně vyvážené jednodruhové směsi. Firma se také zabývá dovozem výběrových zelených káv z Jižní Ameriky. Sháníte-li kvalitní kávu, Café Montaña je správnou volbou!

Skladování

Uchovávejte v suchu a chladu. Rozbalenou kávu dobře uzavřete.

Výrobce

Café Montaña s.r.o.
Piletická 486
50341  Hradec Králové
Česká republika