Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Chřest zelený (Český chřest), svazek

Tento produkt již není v nabídce.
Kategorie:
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Chřest je báječná zelenina, která rozezní všechny vaše chuťové buňky.  Každý jeho kousek probudí sílu antioxidantů. Detoxikuje tělo, je narvaný vitamíny a spousty dalších, tělu prospěšných látek. Chřest obsahuje látku serotonin, která navozuje hormon štěstí. Zelený chřest se oproti bílému nemusí loupat, ale na škodu to rozhodně není. Tento český chřest byl vypěstován ve spolupráci s firmou Český chřest na poli, které bylo vyčleněno výhradně pro Rohlik.cz. Na talíři tak budete mít prvotřídní chřest, který vyniká svou sladkou a jemnou chutí, na rozdíl od hořké a trpké, jak ho znáte z běžných supermarketů. Jedná se o produkt označený ochrannou známkou IPZ.

IPZ = integrovaná produkce zeleniny, tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií.

 

 

Použití

Nejčastěji se chřest krátce povaří a podává s rozpuštěným máslem, majonézou, olivovým olejem, s holandskou omáčkou nebo sýrovou omáčkou. Hodí se také na přípravu krémových polévek, na zapékání, k těstovinám, do italského rizota, do salátů, jako příloha ke steakům nebo do slaných koláčů. Využívá se i v orientální kuchyni, při grilování nebo se namáčí se do různých dipů.

Vyzkoušejte recepty přímo od Romana Vaňka! Můžete vyzkoušet jak tradiční přípravu, a to chřest s holandskou omáčkou nebo si z chřestu můžete uvařit lahodnou chřestovou polévku či si připravit chutný salátek s chřestem.

Máte chuť na lehký jarní salátek, jehož příprava je jednoduchá, rychlá? Pojďte si s námi vyzoušet recept na Bramborový salát se zeleným chřestem!

Chřest očistíme, odřízneme tvrdší konce, které vložíme do hrnce s osolenou vodou a necháme cca 30 min povařit. Tím získáme chřestový vývar, který poté scedíme a přidáme do něj ocet, hořčici, sůl a pepř. Mezitím si omyjeme brambory, které nakrájíme na půlky a dáme vařit do mírně osolené vody. Uvařené brambory smícháme s nakrájenou červenou cibulí a chřestem. Vše zalijeme vlažným ochucených vývarem, přidáme nasekanou petržel. Dáme vychladit do lednice a salát je hotový! Při podávání salát ozdobíme vajíčkem na hniličko. 

Čerstvě sklizeno

Věděli jste, že zeleninu a ovoce s označením “Čerstvě sklizeno” vám doručíme přímo od zelináře již za 6 hodin od sklizně? Na Rohlíku najdete v sezóně lokální zeleninu a ovoce, u které vám můžeme garantovat, že se dostane na váš stůl za 6 až 48 hodin po sklizni. Je to díky tomu, že čerstvě sklizenou zeleninu nám vozí zelináři přímo na náš rohlíkovský sklad, odkud vám ji rovnou rozvážíme domů. Zelenina tak neputuje zbytečně v kamionech do meziskladů a prodejen, jako tomu je u kamenných obchodů. Na Rohlíku jde čerstvá zelenina z pole přímo k vám.

 


O výrobci

Český chřest na poli nabízí nejlepší český chřest, který lze v České republice koupit. IPZ = integrovaná produkce zeleniny - jedná se o zeleninu vypěstovanou pouze v České republice. Tato zelenina je denně kontrolovaná, není zbytečně přihnojovaná a je vypěstována šetrným způsobem bez použití zbytečných chemikálií. IPZ je produkce zeleniny vysoké kvality, která dává přednost ekologicky přijatelným metodám. Řadí se mezi konvenční a organickou produkci plodin, prosazuje snížení rizika přehnojování půdy a racionálnější využívání živin. Zelenina vypěstovaná v systému IPZ podléhá systematické kontrole nezávislého kontrolního orgánu.

Skladování

Chřest skladujeme v chladničce při teplotě kolem +5°C i několik dní, maximálně jeden týden. Vhodné je ale co nejrychlejší zpracování, protože skladováním se znehodnocuje skvělá chuť a chřest ztrácí vysoký obsah cukru.

Výrobce

Český chřest
Zemědělský areál
277 44 Hostín u Vojkovic

Složení

Chřest