Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy
Slide 1 of 2

Platýs velký filet bez kůže duo-pack

cca 190 g
Prémiová kvalita
cca 152,00 Kč 779,90 Kč/kg
Země původu: Dánsko,

Platýs velký je druh původní evropské mořské ryby. 

Řadí se k nejoblíbenějším a nejvýznamnějším mořským rybám. Platýsi patří mezi nejchutnější mořské ryby – poskytují jemné libové maso bohaté na bílkoviny a jód. Vyskytuje se v Severním, Baltském, Středozemním a Černém moři a také v Atlantickém oceánu, v jehož severních částech se loví především.

Platýs Velký, Deska, Restaurace, Jíst, Gastronomie

Použití

Platýse velkého je možné osmažit na pánvi, upéci v troubě nebo na grilu. Lze ho také připravit v páře či uvařit v ochuceném vývaru. 

Tip! Neváhejte vyzkoušet tento osvědčený recept na platýzové filety na rozmarýnu:

Filety omyjeme, vysušíme, opepříme, osolíme, pokapeme citronovou šťávou a necháme čtvrt hodiny odpočinout. Poté jej posypeme sušeným rozmarýnem a sušenou petrželkou. Filety obalíme v mouce, rozšlehaných vejcích s pivem a ve strouhance. Rybu osmažíme na másle či oleji. poté podáváme s naší oblíbenou přílohou. Dobrou chuť!

Skladování

Skladujte při teplotě 0-2 °C.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 4 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Platýs

Alergeny

Ryby
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.