Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

Telecí řízek z kýty

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Řízky z kýty pochází z mléčného telecího masa.

Toto telecí je maso telat do stáří osmi měsíců. Mléčné maso je takové, kdy dobytek byl dokrmován po celou dobu mlékem. Je libové a lehce stravitelné, proto bývá součástí dětské a dietní stravy. Řízky jsou balené v ochranné atmosféře.

Zpracováno a baleno v ČR. 

Použití

Maso má velmi jemnou, méně výraznou chuť. Je vhodné do diety a má velmi nízký obsah tuků v rozmezí 3–6 %. Maso mladých telat se hodí prakticky k jakékoli kuchyňské úpravě. Pro jemnost jeho masa by příprava měla být co nejšetrnější. 

Zadní kýta je ideální na klasický vídeňský řízek nebo Cordon bleu: maso lehce přes folii rozklepeme, osolíme a opepříme. Poklademe plátky šunky, sýra a opět šunky. Zakryjeme druhým plátkem masa a po stranách sklepeme dohromady. Takto připravené maso obalíme v trojobalu – hladké mouce, rozkvedlaných vejcích a strouhance. Smažíme z obou stran dozlatova. Podáváme s bramborovou kaší a plátkem citronu.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–2 °C.

Složení

Telecí maso
Kýta