Milí zákazníci, abychom mohli obsloužit co nejvíce z vás, počet položek nákupu je omezen na 35. Současně rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami (s výjimkou seniorů a ZTP). Při přebírání nákupu mějte prosím roušku a pokud to není nutné, nevracejte nám tašky ani vratné obaly. Všechny Vás prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Pražma královská kuchaná

cca 360 g
Prémiová kvalita
cca 156,25 Kč 439,90 Kč/kg
Země původu: Chorvatsko,

Maso pražmy má velmi jemnou chuť. Nemá téměř žádné kosti a jeho příprava je opravdu jednoduchou záležitostí.

Pražma královská je ostnoploutvá ryba žijící ve Středozemním moři a ve východní části Atlantiku od jižní Anglie po Kanárské ostrovy. Ryby, Pražma, Smažené, Citrón, Potraviny, Večeřet, Jíst

Použití

Pražma se hodí hlavně ke grilování, smažení nebo pečení v krustě.

Tip! Vyzkoušejte tento recept na pečenou pražmu s česnekem a citronem:

Důkladně očištěné, vyprané, vykuchané a šupin zbavené ryby osolíme uvnitř břišní dutiny a do každé vložíme 2 snítky tymiánu. Ryby potřeme na povrchu šťávou z citronu, obložíme česnekem nakrájeným na plátky a narovnáme je do pekáčku vytřeného olejem. Pražmy pečeme 20 minut v troubě vyhřáté na 180 °C. Podáváme ideálně s bramborovou kaší.

Skladování

Skladujte při teplotě 0–2 °C.

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 2 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 1 den.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Pražma královská

Alergeny

Ryby
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.