BIO Banány (Fair trade), balení

cca 0,97 kg
BIO
cca 82,15 Kč 84,90 Kč/kg
Země původu: Kostarika,

Výjimečně sladké a voňavé fair trade banány v BIO kvalitě.

Tyto Bio fair trade banány prodáváme po cca 500g, tzn, že v případě objednávky 1ks obdržíte cca 500g těchto skvělých banánů.

Fair trade, proč podpořit banány z programu fair trade?

  1. Fairtradoví pěstitelé a řemeslníci mají jistotu, že za své produkty dostanou spravedlivou výkupní cenu. Ta pokrývá náklady na produkci a důstojný život celé rodiny.
  2. Certifikovaná fairtradová družstva dostávají tzv. sociální příplatek – prémii, kterou mohou investovat do vzdělávání, rozvoje infrastruktury, zdravotní péče nebo do zlepšovaní produkce.
  3. Fairtradoví pěstitelé se snaží o dlouhodobě udržitelnou produkci a nepoužívají agrochemikálie preventivně, ale jen v případě, že se potýkají se škůdci nebo nemocemi.
  4. Fairtradový pěstitel ví, kolik peněz a kdy dostane. Díky tomu si může dovolit plánovat budoucnost své rodiny nebo např. investovat. Často má také možnost využít předfinancování.
  5. Zaměstnanci fairtradových podniků mají zajištěno dodržování pracovních práv: řádnou pracovní smlouvu a dobu, bezpečné pracovní podmínky nebo alespoň minimální zákonnou mzdu.
  6. Ženy a muži mají ve fairtradových družstvech rovnocenný hlas, stejně jako migranti nebo národnostní menšiny. Fair trade posiluje postavení žen ve společnosti a jejich ekonomickou nezávislost.
  7. Dětská práce – tedy ta, která poškozuje psychický a fyzický vývoj dítěte, je v systému fair trade zakázana. Stejné pravidlo platí i pro nucenou, otrockou práci.

Použití

Banány se konzumují čerstvé, ideální jsou na rychlou svačinku. Nejčastěji se přidávají do jogurtů, tvarohů, smoothie, ovocných salátů nebo koláčů.

Nechte se inspirovat recepty od Romana Vaňka! Banány můžete využít např. v receptu na banány s rumovým mascarponelívance s jogurtem a banánybanánový chlebíček, makový pudink s banánovým kompotem nebo banánový cheesecake se soleným karamelem.

Skladování

Teplota, při které se banány mají uchovávat, nesmí klesnout pod 13,5 °C. Proto je nikdy neskladujeme v ledničce.