• Milí zákazníci, i o svátcích jsme tu pro Vás a můžete si objednat tak, jak jste zvyklí. Přejeme Vám klidné svátky! Váš Rohlik.cz

TRMS BIO Jehněčí steak z ramínka

cca 0,7 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 595,00 Kč 849,90 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

BIO jehněčí steak z ramínka od The Real Meat Society je jedna z nejchutnějších částí jehněte. Prorostlejší kousek, na kterém se nachází mnoho různých textur masa.

Jehňata a ovečky se pasou na Šumavě nebo v okolí Králíků ve východních Čechách. Jsou stále venku a žijí pohromadě s rodinou.

The Real Meat Society je o práci s malými farmáři, o podpoře udržitelného hospodaření a o tom, abychom vídali v naší krajině hospodářská zvířata venku na pastvách. Jsou prvním a jediným BIO řeznictvím v ČR. 

Použití

Steak z ramínka může být připraven na velice horké pánvi či na grilu. Je důležité, aby části, kde je nějaké to tlusté maso, byly důkladně opražené - dodá to celému kousku výbornou chuť. Čas přípravy záleží na teplotě pánve či grilu, cca 3–6 minut na každé straně. 

Tip! K tomuto řezu je ideální výrazná omáčka - nejlépe studená jako například salsa verde či aioli.

Salsa verde - červená cibule, petrželka, kapary, máta, oregáno/dobromysl, olej a trochu octa z červeného vína (vše dohromady na malé kousíčky).

O výrobci

The Real Meat Society založil Paul Day se svou manželkou Michaelou v roce 2010 s velkými cíli. Otevřít v Čechách první řeznictví zpracovávající maso jen ze zvířat z pastevních chovů, vrátit na české talíře maso z původních plemen a ukázat, že i české hovězí může být křehké a chutné. To se jim nakonec podařilo a jejich řeznictví je vyhlášené svým masem široko daleko.

Prodávají jen maso ze zvířat, která měla život. Narodí se ve volnosti, sají mateřské mléko, jsou venku, běhají a dovádějí, žerou rozmanitou místní stravu a hodně zeleného. Rostou pomalu, nejsou nikde zavírána a násilím dokrmována, aby před porážkou rychle rostla. Prostě mají život bez stresu, ve kterém je do ničeho nenutí. Jsou pak poražená na místních malých jatkách řezníkem, kterého dobře znají a který má ke zvířeti maximální respekt. Veškeré maso za sucha vyvěšují. Při suchém vyvěšování se sice odpařuje voda, tedy ztrácí na váze, ale chuť masa je neporovnatelná. Maso je krásně křehké a voní.

Skladování

Maso skladujte v lednici při teplotě 0–4 °C.

Výrobce

The Real Meat Society s.r.o.
Klimentská 1652/36
110 00, Praha 1
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 9 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.