Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

Chapadla z kalamárů

cca 320 g
cca 112,00 Kč 349,90 Kč/kg
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Kalamáry jsou olihně, které jsou už gastronomicky upravené. Jejich maso je jemné a bílé.

Kalamáry ve velkém množství žijí ve Středozemním moři. Vyhovují jim mělké pobřežní vody.

Uloveno v Jihovýchodním Pacifiku.

Ryby, Chobotnice, Kalamáry, Salát, Okurka, Rajče

Použití

Maso kalamárů můžeme krátce smažit, vařit nebo grilovat. Nejčastěji se podávají smažené, ochucené pouze solí a citrónem. Chapadla kalamárů před přípravou doporučujeme stáhnout z kůže.

Tip! Vyzkoušejte tento recept na chapadla se šťouchaným bramborem:

Chapadla důkladně omyjeme pod tekoucí vodou a vložíme do vroucí vody. Můžete přidat trošku soli. Vaříme, dokud chapadla nejsou měkká. To poznáte tak, že do nejsilnější části chapadla píchnete nožem. Když jde lehce překrojit, chapadla jsou uvařená. Mezitím co se vaří chapadla, dáme vařit brambory. Uvařená chapadla vyndáme z vody a necháme okapat. Stáhneme kůžičku, jde to velmi snadno, nebo můžete nechat. Na rozpálenou pánev přidáme trošku olivového oleje. Zprudka chapadla opečeme, aby chytla zlatavou barvu. Jelikož máme chapadla uvařená, trvá to pár sekund. Podáváme se šťouchanými brambory. Dobrou chuť!

Skladování

Skladujte při teplotě 0–2 °C.

Složení

Chapadla z kalamárů (mollucs)
Sůl
Antioxidant
E330 - Kyselina citronová
Stabilizátor
E331 - Citronany sodné

Alergeny

Měkkýši
Garantem a dodavetelem informací o éčkách je nezávislá organizace Fér potravina.
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.