Bidfood

Nature's Meadow Jehněčí kolínko zadní, 1 ks

cca 0,52 kg

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 8 DNŮ

cca

 308,17 Kč 699,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

40+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Irsko,

Jehněčí maso pochází z mladých ovcí poražených ve stáří od 5 do 12 měsíců.

Exkluzivně nabízíme čerstvé jehněčí maso z Irska pod značkou Nature's Meadow. Jehňata jsou chována venku a odstavena od mateřského mléka ve věku asi 10 týdnů. Příznivé klimatické podmínky Irska s častými srážkami a rozlehlými loukami zaručují kvalitní přirozenou potravu po celý rok. Jehňata nejsou ustájená a živí se pouze trávou na pastvinách. Takové podmínky pozitivně ovlivňují kvalitu masa, jeho barvu i chemické složení.

Použití

Jehněčí maso má vyšší podíl vaziva. Nejlepší je dlouhá tepelná úprava, a to buď dušením anebo pečením. Maso tak změkne a zkřehne.

Vykostěné koleno lze nakrájet na menší části a použít do dušených směsí se zeleninou, zadní kolena s kostí je možné naporcovat a připravit na grilu ve formě steaků. Přední kolena jsou vhodná i na vývar a do masitých polévek.

Vyzkoušejte tento recept jednoho z českých šéfkuchařů na dušené jehněčí kolínko:

Jehněčí kolínka nasolíme. V kastrolu si rozehřejeme olej a kolínka na něm zprudka ze všech stran opečeme. Poté maso vyndáme z kastrolu, kde orestujeme na kostičky na výpeku nakrájenou kořenovou zeleninu a cibuli. Pozvolna restujeme na mírném ohni. Poté přidáme rajčatový protlak a opět chvíli restujeme. Následně vše zalijeme červeným vínem, které necháme vyvařit. Přidáme demi glace, směs přivedeme k varu a do ní následně vložíme opečená kolínka. Přiklopíme a dusíme pozvolna v troubě podle potřeby dvě až tři hodiny, dokud není maso měkké. Maso vyndáme, omáčku propasírujeme a dle potřeby zredukujeme anebo naopak naředíme vývarem na správnou hustotu. Podáváme ideálně s bramborovou kaší.

O výrobci

Dawn Meats Global (DMG) je světová společnost zabývající se chovem masa se zvláštními znalostmi v oblasti bílkovin hovězího, jehněčího a vepřového masa.

DMG působí ve Waterfordu v Irsku s dalšími prodejními kancelářemi v Londýně a Dánsku. Společnost DMG je díky úzkým znalostem trhu a společně s kvalifikovanými a specializovanými pracovníky schopna vyhovět místním potřebám a požadavkům, čímž poskytuje zákazníkům a dodavatelům nejvyšší úroveň služeb.

Skladování

Skladujte při 0–4 ºC maximálně 5 dnů, při 0–2 °C viz datum spotřeby.

Po otevření zpracujte do 48 hodin.

Výrobce

Dawn Meats Head Office
Grannagh, Waterford
Ireland - X91 HRR3

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 8 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Kolínko s kostí 100 %