-28 %
Slide 1 of 2

Meruňka 1ks

cca 70 g
Akce do 22. 9.
cca 3,49 Kč 49,89 Kč/kg69,90 Kč/kg
Země původu: Itálie,

Popis produktu

Ochutnejte čerstvé sladké meruňky.

Meruňky obsahují velkou řadu vitamínů. Kalorická hodnota je opravdu minimální. Meruňky patří z hlediska výživových a biologických hodnot k nejcennějšímu peckovému ovoci. Meruňky také snižují hladinu cholesterolu, posilují imunitu a peristaltiku střev.

Použití

Meruňky patří mezi oblíbené letní ovoce, konzumují se většinou v čerstvém stavu, ale i tepelně upravené. Z meruňek se vyrábí např. kompoty, džemy, marmelády. V cukrařině jsou meruňky oblíbené pro svoji variabilitu. Rozumějí si se sladkým, ale přitahují i naprosté kontrasty. S nakyslými ingrediencemi, jako jsou zakysaná smetana či tvaroh, vytvářejí překvapivě lahodné kombinace. 

Meruňky si výborně rozumějí se studenou kuchyní, zejména se sýry s bílou i modrou plísní. Oblíbené jsou i sušené meruňky, které mají též široké využítí. Dobře vyzrálé až přezrálé plody se destilují na alkoholický nápoj. 

Vyzkoušejte si s námi recept na meruňkovou zmrzlinu!

Vypeckované meruňky si nakrájíme na kousky, přidáme smetanu, bílý jogurt a med na dochucení. Vše rozmixujeme, přendáme do hrrnce a na mírném plameni cca 15 minut vaříme. Poté necháme vychladnout a přendáme do plastové nádoby a dáme vychladit do mrazáku. Zmrzlinu podávejte v mističkách. Můžete dozdobit např. lístkem máty.

Skladování

Meruňky uchovávejte v suchu a temnu. 

Složení

Meruňky
Kalibr AAA