Kachna celá bez drobů

cca 3,01 kg
cca 813,53 Kč 269,90 Kč/kg
Země původu: Francie, Maďarsko,

Chlazená celá kachna s větší stavbou těla bez foie gras té nejvyšší kvality.

Kachna patří k oblíbeným pokrmům v různých koutech světa, a i v Čechách si našla své místo v kombinaci s žemlovým knedlíkem a tepelně upraveným zelím.

Tato vykrmená kachna nachází svůj původ v maďarských farmách, kde se chovají ve velkém měřítku. Vyznačuje se větší stavbou těla, než je běžná kachna, a to především díky výkrmu. Dále jí charakterizuje vysoký podíl kvalitního masa a nižší obsah tukové vrstvy, chuť je ale i přes nižší vrstvu tuku výrazná. Je krmena výhradně speciální směsí krmiva.

Použití

Celou kachnu můžete buď péct v celku nebo ji můžete rozčtvrtit a jednotlivé kousky masa tepelně zpracovat na různý způsob.

Tip! Celá pečená kachna s jablky a bramborami:

Kachnu nasolte ze všech stran a dejte na pekáč. Ideálně zvolte takový pekáč, který má pokličku, aby se kachna při pečení nevysoušela, případně můžete místo pokličky využít alobal. Jablka rozkrojte na čtvrtky a vydlabejte jádřince. Umyté je rozmístěte okolo kachny a pod ní. Medem potřete celou kachnu, posypte drceným kmínem a lehce podlijete vodou.

Kachnu přikryjte řádně alobalem nebo pokličkou a dejte péct do trouby na cca 160 °C po dobu 1,5 hodiny. Po uplynulé době slijte “vypečené” sádlo. Znovu přikryjte a dejte zpět do trouby na další hodinu a půl a proces znovu zopakujte. Poté kachnu otočte, aby se dopekla i ze spodní strany a nechte péct v troubě cca 220 °C. Jakmile zezlátne spodní strana, znovu ji otočte. Do pekáče vložte rozkrájené a okořeněné brambory. Nechte péct alespoň dalších 25 minut s otáčením. Pokud by byla kůrka hodně zlatavě hnědá, polijte ji výpekem.

O výrobci

Husí játra od Filipa Töpfera je česká společnost, jejíž příběh se píše již několik desítek let. Podnik vychází z poctivých a řemeslných tradic, které používaly naše babičky. Zaměřuje se na výrobu masných lahůdek z tučných husích nebo kachních jater foie gras, anebo prodej jejich masa. Všechna drůbež je dovážená z maďarských farem.

Skladování

Skladujte v chladničce při teplotě 0–4 °C. 

Výrobce

Filip Töpfer
Budečská 851/28
120 00, Praha 2
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 6 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.