Naše maso

Naše maso Šunkový salám (krájený)

cca 210 g

BĚŽNĚ ČERSTVÉ 5 DNŮ

Prémiová kvalitaOd českého farmáře

cca

 95,00 Kč 454,90 Kč/kg

Doručení už do 60 minut

200+ zákazníků pravidelně nakupuje

Země původu: Česká republika,
Víte, že...
Lokální produkty a záruka čerstvosti

Každý den odebíráme ty nejčerstvější potraviny z místních zdrojů, kterým můžete důvěřovat.

Šunkový salám prémiové kvality z masa přeštického černostrakatého prasete. Šunkový salám, jak název napovídá, se vyrábí ze šunky, tedy z vykostěných kýt nařezaných na kostky. Jeho variace jsou oblíbené po celé Evropě, koření se a naráží různými způsoby. V Čechách má podobu šišky jemně zauzeného salámu. Tvoří ho spojka (jemně nasekané libové maso, které spojuje) a vložka (kostky kýty, které tvoří mozaiku). Je slaný i kořeněný tak akorát a příjemně šťavnatý.

Balení obsahuje 200 g krájeného salámu. Baleno v ochranné atmosféře.

Šunkový salám

Šunkový salám v Našem mase dělají z kýt přeštíků. Nasolené kostky masa se smísí s jemně nasekaným libovým masem do lepivého díla. Typickým kořením je bílý pepř a muškátový ořech. Směs naráží do papírových střev červené barvy, po osušení v teplé udírně se salám pozvolna vyudí na bukovém dřevu a několik hodin šetrně povaří v páře.

Přeštické černostrakaté prase

Maso z přeštíků má díky velkému podílu tuku, který se nachází v mase i na povrchu, specifickou chuť a „šmrnc“, díky mezisvalovému tuku je krásně křehké a hezky voní. Chovatelé vyšlechtili přeštického vepře již v 19. století, a to křížením místního prasete (českého hřebenáče) se starými anglickými a německými plemeny, dováženými po roce 1850 na Přešticko, Klatovsko a Domažlicko. Většina těchto plemen byla černostrakatých s klopeným uchem a takový je i přeštík. Jeho kvalitní maso se tradičně používalo hlavně na výrobu vyhlášené Pražské šunky.

Ve dvacátém století byl chov těchto prasat maso–sádelného typu s vyšší vrstvou hřbetního tuku potlačován ve prospěch výrazně masných prasat, která přinášejí rychlejší a snadnější zisk. Nyní se přeštíci vracejí do popředí zájmu, a dokonce se stává, že někteří chovatelé vydávají za přeštíky jiná strakatá plemena. Našimi partnery jsou však pouze chovatelé s uznanými chovy přeštických černostrakatých prasat.

Použití

Šunkový salám na čerstvém rohlíku či chlebu s máslem je vynikající a rychlá svačina. Využijete ho také na chlebíčky a obložené mísy, do sendvičů, opečený na cibulce je skvělý do šunkofleků. A co teprve na hemenex (ham and eggs).

O výrobci

Řeznictví Naše maso prodává hovězí z plemene čestr a wagyu, vepřové z přeštíků a uzeniny podle prvorepublikových receptur. Do řeznictví v Dlouhé ulici je dodává Amaso, které odebírá od tuzemských dodavatelů a v případě wagyu také z farmy Torikai v Japonsku. Řezníci se se svými dodavateli osobně znají, dbají na to, aby zvířata žila spokojený život a dohlížejí na porážku. Ve výrobně v Jenči pak maso sami bourají, nechávají zrát a vyrábějí z něj uzeniny.

Skladování

Skladujte v chladu při teplotě 1–4 °C. Po otevření určeno k okamžité spotřebě.

Výrobce

AMASO CZ, s.r.o. 
Maiselova 38
Praha 1
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 5 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 3 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

Vepřové maso z Přeštíka98.3 %
Dusitanová solící směs
Bílý pepř
Muškátový ořech
Český čerstvý česnek

Nutriční hodnoty na 100 g

Energetická hodnota564 kJ/134 kCal
Tuky9.9 g
z toho nasycené mastné kyseliny2.9 g
Sacharidy1.2 g
z toho cukry1.2 g
Bílkoviny13 g
Sůl2 g
Vláknina0 g