Hodnocení služby Vivino

Gato Negro

Gato Negro Chardonnay

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
144,90 Kč 193,20 Kč/l

Doručení už do 60 minut

500+ zákazníků má v Oblíbených

Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Chile,
Víte, že...
Prozkoumejte nabídku z více než 18 tisíc produktů

Největší výběr ze supermarketů, farmářských obchodů, lékáren a dalších.

Suché víno bledě žluté barvy, s intenzivní vůní tropického ovoce jako je broskev, ananas a banán , s jemným dotykem vanilky. Víno s excelentní kyselinkou umocňující svěží ovocitý vjem, perfektně vyvážené s dlouhotrvajícím dozvukem.

Charakteristika vína

  • Odrůda: Chardonnay
  • Výše zbytkového cukru: suché
  • Obsah alkoholu: 13% obj.

Snoubení s pokrmem

Výborně doplňuje ryby a mořské plody. Vhodné je k salátům a jarní zelenině. Hodí se k drůbeži. Svěží, šťavnaté chardonnay je vhodné k sýrům, smetanovým omáčkám, ale dobře ladí i s pálivým jídlem.

O vinařství

Vinařství Viňa San Pedro produkuje vína již po 150 let. Dříve průkopník, dnes inovátor Nového světa, zastává významné místo ve vinařském průmyslu od oblastí Elqui po Bio-Bio.

Viňa San Pedro byla založena roku 1865, když bratrům Bonifaciovi a José Gregorio Correa Albanovi  byly znovu navráceny pozemky po jejich předcích. Následně byly založeny vinice v Curicó Valle a začali se zde produkovat první vína místní odrůdy vinné révy. Později byly nahrazeny ušlechtilými odrůdami vín z jižní Francie a Německa.

Hlavní vinice, vinařství a sto let staré podzemní sklepy San Pedro se nachází v Molině, v údolí Curicó, 200km jižně od Santiaga. Zde vlastní jedenu z největších viničních ploch Latinské Ameriky o rozloze 1200ha. Dalších více než 300 ha vinic vlastní v dalších významných oblastech Chile, jako jsou Elqui, Casablanca, San Antonio-Leyda, Maipo, Cachapoal, Maule a Bío-Bío a nadále vyhledává nová originální „terroir“ pro svá vína.

Nejseverněji položené vinice jsou v údolí Elqui, které sousedí s pouští Atacama. Réva je pěstována v blízkosti oceánu, v chladném pobřežním klimatu. Jílovité půdy s vysokým minerálním obsahem jsou výborné pro bílá vína a některé odrůdy červených vín – Pinot Noir a Syrah, která zde získávají obzvláštní jemnosti a elegance.

Skladování

Skladujte při teplotě 5 -25 °С, po otevření spotřebujte do 24 hod. 

Výrobce

Viňa San Pedro
Avenida Vitacura 2670
floor 18
PC 7550098
CHI - Las Condes

 

 

Složení

Chardonnay

Alergeny

Oxid siřičitý a siřičitany
Obsah alergenů před konzumací vždy zkontrolujte na obalu výrobku.