MeatPoint BIO Hovězí krk

cca 0,77 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 270,47 Kč 349,90 Kč/kg
Český původ na rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dopřejte si prémiovou chuť BIO hovězího krku z farmy Meatpoint.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: minimálně 14 dní

Krk je maso s prorostlou svalovinou a silnou vlákninou z přední části hovězího masa. 

Společnost vlastní farmu v obci Kámen v Kraslicích, kde chovají plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Poráží se šetrným způsobem v bezstresových jatkách přímo na jejich farmě a následně nechávájí vyzrát po dobu 2-3 týdnů.

Veškerá masa z MeatPoint prochází procesem tzv. staření (zrání masa), kdy se hovězí maso stává křehčí a získává výraznější chuť. Důležitým faktorem pro správné zrání masa je technologická kázeň při porážce a následném zpracovávání.
 


Použití

Krk je přímo omáčkové maso - třeba do guláše nebo rajské. Vyzrálý krk lze použít na pečení. Namletý je výtečný do burgerů či domácích klobásek. Tajemství skvělého hovězího tkví i v přípravě. Před přípravou rozbalte a nechte maso dýchat při pokojové teplotě  - získá zpět růžovou barvu. Bourané a balené v dokonalých hygienických podmínkách, proto netřeba oplachovat vodou - zbytečně ji maso natáhne a bude tuhé. A budete-li péct či dusit, doporučujeme krátce orestovat ze všech stran, aby se šťáva držela uvnitř. Doporučujeme velmi pozvolna vařit tzv. táhnout, a pokud pečeme, tak dlouze max. na 180 °C.

O výrobci

Meatpoint je parta farmářů z Krušných hor, kteří na 1300 ha volně chovají prvotřídní hovězí dobytek už od roku 1994. Před lety se rozhodli, že nechtějí používat žádnou chemii, a proto chovají zvířata přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Všechno si dělají sami, takže se za své produkty můžou zaručit od vidlí až po vidličku.

Jejich cílem je vrátit chuť českému hovězímu. Chtějí Čechy naučit, že hovězí maso není něco tvrdého, co jim nechutnalo ve školní jídelně. A proto spojují to nejlepší z krušnohorských tradic s nejmodernějšími technologiemi. Podstatná je pro ně kvalita masa, kterou zákazníkům nabízí.

„Spolupráce s Rohlíkem nám umožňuje dostat se na talíř i těm, kteří to mají do naší prodejny daleko. S firmou máme nejlepší zkušenosti po celou dobu procesu.“ 
 


Skladování

Uchovávejte v teplotě 0-2 °C, po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

RVES Bublava s.r.o.
Bublava 174
358 01

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 7 dní.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

BIO hovězí maso