Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

MeatPoint BIO Hovězí zadní libové

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Dopřejte si prémiovou chuť BIO hovězího zadního od Meatpoint.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: minimálně 14 dní

Hovězí zadní je nejnamáhanější část zadní kýty. Má tedy hrubší svalové vlákno, ale i přesto dokáže být skvělé v kuchyni. Vyžaduje větší péči a musí se déle vařit, ale pokud ho správně připravíte, bude krásně libové.

Farma se nachází v obci Kámen v Kraslicích, kde chovají plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Poráží se šetrným způsobem v bezstresových jatkách přímo na farmě a následně nechávájí vyzrát po dobu 2–3 týdnů.

Veškerá masa z MeatPoint prochází procesem tzv. staření (zrání masa), kdy se hovězí maso stává křehčí a získává výraznější chuť. Důležitým faktorem pro správné zrání masa je technologická kázeň při porážce a následném zpracovávání.

Použití

Maso lze krásně plátkovat, takže se používá na rolády či ragú. Velmi oblíbené je v podobě výpečků na česneku s knedlíkem a špenátem.

Před přípravou rozbalte a nechte maso dýchat při pokojové teplotě - získá zpět růžovou barvu. Maso je bourané a balené v dokonalých hygienických podmínkách, proto netřeba oplachovat vodou - zbytečně ji maso natáhne a bude tuhé. A budete-li péct či dusit, doporučujeme krátce orestovat ze všech stran, aby se šťáva držela uvnitř.

O výrobci

Meatpoint je parta farmářů z Krušných hor, kteří na 1300 ha volně chovají prvotřídní hovězí dobytek už od roku 1994. Před lety se rozhodli, že nechtějí používat žádnou chemii, a proto chovají zvířata přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Všechno si dělají sami, takže se za své produkty můžou zaručit od vidlí až po vidličku.

Jejich cílem je vrátit chuť českému hovězímu. Chtějí Čechy naučit, že hovězí maso není něco tvrdého, co jim nechutnalo ve školní jídelně. A proto spojují to nejlepší z krušnohorských tradic s nejmodernějšími technologiemi. Podstatná je pro ně kvalita masa, kterou zákazníkům nabízí.

„Spolupráce s Rohlíkem nám umožňuje dostat se na talíř i těm, kteří to mají do naší prodejny daleko. S firmou máme nejlepší zkušenosti po celou dobu procesu.“

Skladování

Uchovávejte v teplotě 0–2 °C, po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

RVES Bublava s.r.o.
Bublava 174
358 01

Složení

bio hovězí maso