Qualivo Kýta na kosti na gril

Tento produkt již není v nabídce.
Země původu: dle aktuální nabídky
pro přesnou informaci kontaktujte zákaznickou podporu

Za luxusním masem z Qualiva nestojí žádný trik. Jen náležitá péče o každé zvíře, respekt k jeho potřebám a špičkové krmivo podle švýcarské receptury. Maso od Qualiva se může pyšnit svou kvalitou:

  • výjimečně jemné a chutné 
  • vždy skvělé díky stabilní kvalitě
  • atraktivní struktura a barva bez nežádoucích pachutí (obzvláště u tuku)
  • vysoký kulinářský zážitek i z běžnějších řezů

Qualivo je prémiové maso produkované podle unikátní švýcarské metody krmení a chovu s důrazem na imunitu a zdraví zvířat. Výsledkem je velice křehké, lehce stravitelné maso s krátkou dobou kuchyňské úpravy.

Vepřové maso pochází z českého chovu v Choťovicích. Zvířata jsou pod pravidelnou kontrolou veterinární správy a všechny prasničky jsou pravidelně měřeny ultrazvukem s cílem optimalizovat výšku špeku a podíl libové svaloviny. Zmodernizované stáje nabízí zvířatům pohodlné a bezstresové ustájení.

Qualivo je prémiová značka masa nejvyšší kvality. Sofistikovaný koncept chovu a prémiové krmivo zabezpečuje špičkovou úroveň zdraví zvířat a skvělou chuť masa. Jednoznačný rozdíl ve stabilitě kvality v čase, krátké době kuchyňské úpravy spojené s prémiovou křehkostí, chutí, barvou a strukturou masa je potvrzeno dlouhodobou existencí této značky.

Celý systém byl implementován ve Švýcarsku již v roce 1995 a dnes stojí na špičce nejvyšších etických a environmentálních standardů s důrazem na dosažení nejvyšší kvality a bezpečnosti potravin pro konzumenty. Zvířata žijí v čistém prostředí a chov je prostý genetických modifikací, hormonů, antibiotik a dalších nadužívaných medikací.

Použití

Uzená vepřová kýta s kostí se ideálně hodí na gril. 

Ochutnejte domácí grilovanou kýtu podle následujícího receptu. 

Aby kýta nebyla suchá, potřebuje napíchat lákem, naložit do marinády a prošpikovat. Jedině tak bude perfektní od prvního zakrojení až ke kosti. 

Kýtu je třeba napíchat a prošpikovat 2–3 dny předem před samotným grilováním a uložit ji na chladném místě, kde je teplota mezi 5–10 °C. Slaninu nakrájíme na delší hranolky a necháme zamrazit. Poté ji pomocí tenkého nože rovnoměrně vpravujeme do kýty. 

Nálev připravíme smícháním 1 l vody a oleje se lžící pepře, mletého kmínu, červené papriky a soli (na 1 kg masa cca 2 g soli). Vše necháme projít varem. Po vychladnutí nálev scedíme přes plátno a rovnoměrně kýtu napícháme. 

Grilujeme na mírném ohni 8–10 hodin. Dbáme na pravidelné otáčení a potírání marinádou dle vlastní chuti. Podávát můžeme s čerstvým chlebem, kyselými okurkami a dobře vychlazenou sklenicí piva či vína. 

O výrobci

Maso z Choťovic je rodinná farma zabývající se především chovem a porážkou prasat. Další činností je porcování nejen vepřového, ale všech druhů zvířat. Cílem firmy je nabízet zákazníkům kvalitní výrobky z masa té nejvyšší kvality.

Hlavní rozdíl oproti tradičnímu, čistě organickému nebo konvenčnímu způsobu produkce masa, je způsob krmení. Zvířata jsou krmena výhradně krmnými směsmi Qualivo, senem nebo slámou. Krmivo je vyráběno buď přímo společností Hofmann Nutrition AG, nebo je mícháno podle jejích receptur. Obsahuje striktně kontrolované a vysoce kvalitní komponenty, které jsou optimálně přizpůsobeny věku a vývoji zvířat. Qualivo zvířata jsou vždy perfektně krmena a vybalancována.

Skladování

Skladujte při teplotě 1–5 °C. 

Výrobce

Ing. Karel Horák
Žehuň 116
289 05 Žehuň
Česká republika

Složení

Výsekové maso
Vepřová kýta uzená