Hodnocení služby Vivino

Moët & Chandon Impérial Brut Champagne

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
 1 349,00 Kč 1 798,67 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Francie,

Moët Impérial je ikonické šampaňské značky Moët & Chandon, vytvořené v roce 1869 na počest přátelství rodiny Moët s Napoleonem Bonaparte.

Aroma odhaluje zralé bělomasé ovoce (jablko, hruška, bílá broskev), citrusy, květinové tóny (limetkový květ) a elegantní náznak briošky a ořechů. Chuť v sobě snoubí bohatost a lehkost ovoce společně se svůdným pohlazením jemných bublinek.

Charakteristika vína

  • Odrůda:  30-40% Pinot Noir, 30-40% Meunier, 20-30% Chardonnay 
  • Jakostní zatřídění: Champagne
  • Výše zbytkového cukru: Brut
  • Obsah alkoholu: 12 % obj.

Použití

Lze podávat jako aperitiv, k hlavnímu jídlu i k dezertům. Výborně se hodí k asijské kuchyni, mořským plodům a rybám v lehké omáčce, bílému masu, i k ovocnému salátu.

O vinařství

Před více než 250 lety, v srdci kraje Champagne, Claude Moët založil šampaňský dům Moët. O dvě generace později, jeho vnuk, Jean Rémy Moët dále rozšiřoval toto dědictví a sdílel kouzlo šampaňského Moët se světem. Od roku 1743 provází nejvýznamnější události po celém světě a každé dvě vteřiny někde na světě vystřelí korek z lahve Moët.

Moët & Chandon vlastní jako jeden z mála producentů šampaňského své vinice: disponuje 1190 hektary, z čehož 50% tvoří Grand Cru a 25% Premier Cru, vlastní 28 km dlouhé sklepy, což z nich dělá největší sklepy šampaňského na světě a může se chlubit největší sbírkou ročníkových vín v Champagni. 

Skladování

Skladujte v temnu a chladu.

Výrobce

Champagne Moët & Chandon 20
Avenue de Champagne
B.P.140-51333 Epernay Cedex
France