Hodnocení služby Vivino

Moët & Chandon Impérial Rosé

0,75 l
Tento produkt je určen starším 18 let.
 1 649,00 Kč 2 198,67 Kč/l
Tento produkt je určen starším 18 let.Při převzetí zboží bude ověřen váš věk.
Země původu: Francie,

Ikonické suché šampaňské značky Moët & Chandon.

Spontánní, zářivé a lákavé, Moët & Chandon Rosé Impérial v sobě mísí eleganci a svůdnost. Ti, kdo vyhledávají šampaňské s intenzivní chutí, budou okouzleni tímto ovocně-růžovým vyjádřením vinařského stylu domu Moët & Chandon.

Podmanivé aroma odhaluje buket červeného ovoce – lesní jahody, maliny, třešně – s tóny květin a jemně pepřovým nádechem. Intenzivní ovocná chuť přechází v závěru do svěžích tónů máty.

Charakteristika vína

  • Odrůda: 40-50% Pinot Noir, 30-40% Meunier, 10-20% Chardonnay 
  • Jakostní zatřídění: Champagne
  • Výše zbytkového cukru: Brut
  • Obsah alkoholu: 12 % obj.

Použití

Svěží ovocnost Moët Rosé se skvěle doplňuje s tuňákovým nebo hovězím carpacciem, ovocným salátem s červeným ovocem nebo jednoduchým jahodovým koláčem. 

O vinařství

Před více než 250 lety, v srdci kraje Champagne, Claude Moët založil šampaňský dům Moët. O dvě generace později, jeho vnuk, Jean Rémy Moët dále rozšiřoval toto dědictví a sdílel kouzlo šampaňského Moët se světem. Od roku 1743 provází nejvýznamnější události po celém světě a každé dvě vteřiny někde na světě vystřelí korek z lahve Moët.

 

Moët & Chandon vlastní jako jeden z mála producentů šampaňského své vinice: disponuje 1190 hektary, z čehož 50% tvoří Grand Cru a 25% Premier Cru, vlastní 28 km dlouhé sklepy, což z nich dělá největší sklepy šampaňského na světě a může se chlubit největší sbírkou ročníkových vín v Champagni. 

Skladování

Skladujte v temnu a chladu.

Výrobce

Champagne Moët & Chandon 20
Avenue de Champagne
B.P.140-51333 Epernay Cedex
Francie