Milí zákazníci, poptávka po naší službě se dramaticky zvyšuje. Abychom mohli obsloužit ještě více zákazníků, omezujeme počet objednávek na jeden den na osobu. Počet položek nákupu je pak omezen na 35. Rušíme možnost platby v hotovosti a stravenkami, výjimku mají pouze senioři a ZTP. Plaťte prosím předem platební kartou. Současně pozastavujeme vracení nákupních tašek a zákazníky v karanténě prosíme, aby nám nevraceli vratné obaly. Všechny Vás moc prosíme o trpělivost a shovívavost. Děkujeme Vám.

MeatPoint BIO Marinovaná květová špička (Rumpsteak)

cca 0,71 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 434,00 Kč 609,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dopřejte si prémiovou chuť BIO hovězí květové špičky v marinádě od Meatpoint.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: minimálně 14 dní

Květová špička je z horní části zadní kýty. Jedná se o nejlepší část z kýty, tento sval není tolik namáhaný, a proto je maso velmi křehké. Připravují se z ní velké steaky s jemnými žilkami tuku a výraznou chutí - tzv. rump steaky

Farma se nachází v obci Kámen v Kraslicích, kde chovají plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Poráží se šetrným způsobem v bezstresových jatkách přímo na farmě a následně nechávájí vyzrát po dobu 2–3 týdnů.

Veškerá masa z MeatPoint prochází procesem tzv. staření (zrání masa), kdy se hovězí maso stává křehčí a získává výraznější chuť. Důležitým faktorem pro správné zrání masa je technologická kázeň při porážce a následném zpracovávání.

Použití

Maso je vhodné k pečení i k dušení, z marinovaných porcí jsou křehké minutky. Před grilováním nechejte maso získat pokojovou teplotu a teprve pak grilujte. Raději pozvolna než z prudka a nezapomeňte po ugrilování nechat maso odpočinout, aby se rovnoměrně uvnitř rozprostřela šťáva.

O výrobci

Meatpoint je parta farmářů z Krušných hor, kteří na 1300 ha volně chovají prvotřídní hovězí dobytek už od roku 1994. Před lety se rozhodli, že nechtějí používat žádnou chemii, a proto chovají zvířata přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Všechno si dělají sami, takže se za své produkty můžou zaručit od vidlí až po vidličku.

Jejich cílem je vrátit chuť českému hovězímu. Chtějí Čechy naučit, že hovězí maso není něco tvrdého, co jim nechutnalo ve školní jídelně. A proto spojují to nejlepší z krušnohorských tradic s nejmodernějšími technologiemi. Podstatná je pro ně kvalita masa, kterou zákazníkům nabízí.

„Spolupráce s Rohlíkem nám umožňuje dostat se na talíř i těm, kteří to mají do naší prodejny daleko. S firmou máme nejlepší zkušenosti po celou dobu procesu.“

Skladování

Uchovávejte v teplotě 0–2 °C, po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

RVES Bublava s.r.o.
Bublava 174
358 01

Trvanlivost
Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 4 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

BIO hovězí maso
Bio kořenící marináda
Slunečnicový rostlinný olej
Palmový rostlinný tuk
Směs koření
Mořská sůl
Bio rostlinný slunečnicový olej