Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

MeatPoint BIO Marinovaný Hanger Steak

cca 0,63 kg
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
cca 428,00 Kč 679,90 Kč/kg
Český původ na Rohlíku
Země původu: Česká republika,

Dopřejte si prémiovou chuť BIO hovězího hanger steaku v marinádě od Meatpoint.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: minimálně 14 dní

Tento kousek masa si spousta řezníků schovává pro sebe a dobře ví proč - je to velmi šťavnatý kus masa. Jedná se o svalový úpon bránice, který se nachází kousek od jater - díky tomu chytá silnou kořeněnou hovězí chuť. 

Farma se nachází v obci Kámen v Kraslicích, kde chovají plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Poráží se šetrným způsobem v bezstresových jatkách přímo na farmě a následně nechávájí vyzrát po dobu 2–3 týdnů.

Veškerá masa z MeatPoint prochází procesem tzv. staření (zrání masa), kdy se hovězí maso stává křehčí a získává výraznější chuť. Důležitým faktorem pro správné zrání masa je technologická kázeň při porážce a následném zpracovávání.

Použití

Nejlepší je hanger steak na grilu a ve světě je velmi známý pro přípravu mexických fajitas.

Před grilováním nechejte maso získat pokojovou teplotu a teprve pak grilujte. Raději pozvolna než z prudka a nezapomeňte po ugrilování nechat maso odpočinout, aby se rovnoměrně uvnitř rozprostřela šťáva.

O výrobci

Meatpoint je parta farmářů z Krušných hor, kteří na 1300 ha volně chovají prvotřídní hovězí dobytek už od roku 1994. Před lety se rozhodli, že nechtějí používat žádnou chemii, a proto chovají zvířata přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Všechno si dělají sami, takže se za své produkty můžou zaručit od vidlí až po vidličku.

Jejich cílem je vrátit chuť českému hovězímu. Chtějí Čechy naučit, že hovězí maso není něco tvrdého, co jim nechutnalo ve školní jídelně. A proto spojují to nejlepší z krušnohorských tradic s nejmodernějšími technologiemi. Podstatná je pro ně kvalita masa, kterou zákazníkům nabízí.

„Spolupráce s Rohlíkem nám umožňuje dostat se na talíř i těm, kteří to mají do naší prodejny daleko. S firmou máme nejlepší zkušenosti po celou dobu procesu.“

Skladování

Uchovávejte v teplotě 0–2 °C, po otevření ihned spotřebujte.

Výrobce

RVES Bublava s.r.o.
Bublava 174
358 01

Složení

BIO hovězí maso90 %
Bio kořenící marináda
Slunečnicový rostlinný olej
Palmový rostlinný tuk
Směs koření
Mořská sůl
Bio rostlinný slunečnicový olej