Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání, slevy a exkluzivní produkty jen pro členy.Doprava zdarma, garance závozu do 5 hodin od objednání
4x měsíčně nákup bez minimální výše objednávky
15 % sleva na produkty značky BEZ KOMPROMISU
Exkluzivní produkty jen pro členy

MeatPoint BIO Hovězí mleté

500 g
Od českého farmářePrémiová kvalitaBIO
184,90 Kč 369,80 Kč/kg
Země původu: Česká republika,

Dopřejte si prémiovou chuť BIO mletého hovězího od Meatpoint.

  • Zabaleno: ve vakuu
  • Suché zrání: minimálně 14 dní

Ve firmě MeatPoint vědí, jak má správný burger chutnat. Je-li maso na mletí z býka příliš libové, dodávají tučnější maso z jalovic či krávy a naopak. Jelikož to bez tuku nejde, přidáním správného poměru loje vyváží výslednou konzistenci. Takže když přidáte sůl, pepř či nějakou bylinku, máte naprosto dokonalý burger.

Farma se nachází v obci Kámen v Kraslicích, kde chovají plemena Aberdeen Angus a Masný Simentál dle přísných norem ekologického zemědělství. Zvířata jsou chována bezstresově - po většinu roku žijí volně na pastvinách a jejich jedinou stravou je tráva z místních horských pastvin. Poráží se šetrným způsobem v bezstresových jatkách přímo na farmě a následně nechávájí vyzrát po dobu 2–3 týdnů.

Veškerá masa z MeatPoint prochází procesem tzv. staření (zrání masa), kdy se hovězí maso stává křehčí a získává výraznější chuť. Důležitým faktorem pro správné zrání masa je technologická kázeň při porážce a následném zpracovávání.

Použití

Mleté maso má širokou škálu využití, od přípravy sekané, karbanátků, tataráku, plněných paprik nebo masových knedlíčků do polévky. Ale už zde zdomácněly i světové hity, jako jsou špagety bolognese, chilli con carne, burgery, švédské masové kuličky či skotská vejce.

Uvařte si chutné kořeněné mleté maso s vejci podle následujícího receptu:

Na ghí másle si lehce orestujte koření (mletý římský kmín, kurkuma, hořčičná semínka) s nastrouhaným zázvorem. Jakmile vám pánev provoní kuchyni, můžete přidat mleté hovězí maso a na slabé plátky pokrájenou větší jarní cibulku. Vše řádně promíchejte a restujte, dokud maso nezhnědne. Přimíchejte nasekanou petrželku. Ztlumte plotýnku a na mleté maso rozklepněte vejce. Průběžně můžete opatrně promíchat, dokud nejsou vejce lehce mazlavá. Na závěr ozdobte pánev druhou nasekanou cibulkou, lístky máty, dochuťte pepřem, chilli a několika lžícemi harissa pasty.

O výrobci

Meatpoint je parta farmářů z Krušných hor, kteří na 1300 ha volně chovají prvotřídní hovězí dobytek už od roku 1994. Před lety se rozhodli, že nechtějí používat žádnou chemii, a proto chovají zvířata přirozeným způsobem bez antibiotik a hormonů. Všechno si dělají sami, takže se za své produkty můžou zaručit od vidlí až po vidličku.

Jejich cílem je vrátit chuť českému hovězímu. Chtějí Čechy naučit, že hovězí maso není něco tvrdého, co jim nechutnalo ve školní jídelně. A proto spojují to nejlepší z krušnohorských tradic s nejmodernějšími technologiemi. Podstatná je pro ně kvalita masa, kterou zákazníkům nabízí.

„Spolupráce s Rohlíkem nám umožňuje dostat se na talíř i těm, kteří to mají do naší prodejny daleko. S firmou máme nejlepší zkušenosti po celou dobu procesu.“ 

Skladování

Skladujte při teplotě do 3 °C, jinak zamrazte.

Výrobce

MeatPoint
Bubenečská 308/13
160 00, Praha 6
Česká republika

Trvanlivost

Obvyklá trvanlivost od doručení nákupu: 3 dny.

Garantovaná minimální trvanlivost tohoto produktu od doručení nákupu: 2 dny.Pokud by minimální trvanlivost tohoto zboží byla ve vašem nákupu menší, kontaktujte nás a my vám vrátíme zaplacenou cenu zboží v kreditech. Nevztahuje se na zboží ze sekce Zachraň jídlo.

Složení

BIO hovězí maso
BIO hovězí lůj
Sůl